Prezydenckie kandydatury

Chorzowianin 2010-09-22 | Komentarzy: 37

21 listopada to data wyborów samorządowych. Wybrane osoby przez najbliższe cztery lata będą miały wpływ na rozwój naszego miasta. O stanowisko prezydenta starać się będzie co najmniej czterech kandydatów.

Dyszka stuknęła Natalce. I Chorzowianinowi!

Chorzowianin 2010-09-20 | Dołącz do dyskusji

Dokładnie dziesięć lat temu w szpitalu przy ul. Strzelców Bytomskich przyszła na świat Natalia Kowol. Tego samego dnia wyszedł bezpłatny zerowy numer tygodnika Chorzowianin.

Zmarł dwulatek znaleziony na chodniku

Chorzowianin 2010-09-20 | Dołącz do dyskusji

Chorzowscy policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 2-letniego dziecka. Chłopczyk został znaleziony na chodniku przy kamienicy na ulicy Styczyńskiego. Dziecko najprawdopodobniej wypadło z okna swojego mieszkania na czwartym piętrze.

Miłosna historia zainaugurowała sezon w ChCK

Chorzowianin 2010-09-20 | Dołącz do dyskusji

Kiedy pozna swą ekscentryczną sąsiadkę o dość pogmatwanej przeszłości, początkującą aktorkę Jil, jego poukładany świat został kompletnie zburzony. Mowa o Donie, bohaterze sztuki "Motyle są wolne".

WYNIKI CHORZOWSKIEJ LIGI FUTSALU

Chorzowianin 2010-09-20 | Dołącz do dyskusji

Zagrali ku pamięci Mirka

Chorzowianin 2010-09-20 | Komentarzy: 2

Nigdy nie była na koncercie Mirka. Piosenki Universu zna dzięki córkom, które skrycie podkochiwały się w wokaliście. Mimo to dzięki inicjatywie Krystyny Szymczykowskiej pod koniec października w Chorzowie Starym powstanie Miejsce Pamięci Mirosława Breguły. [TV]

KALENDARZ WYBORCZY

Chorzowianin 2010-09-20 | Dołącz do dyskusji

Poznaj portfele chorzowskich samorządowców

Chorzowianin 2010-09-19 | Dołącz do dyskusji

Ile zarabiają prezydent i radni? Jakie mają oszczędności? Publikujemy oświadczenia majątkowe prezydenta, jego zastępców oraz członków Rady Miasta w Chorzowie. Zobacz, co można z nich wyczytać.

Wagon z duszą

Chorzowianin 2010-09-19 | Komentarzy: 1

Trochę trzęsie, nie rozwija dużej prędkości, ale przejażdżka historycznym tramwajem ma urok. Kurs tramwajem był jedną z atrakcji Dnia Otwartego Zakładu Usługowo-Remontowego Tramwajów Śląskich i jubileuszu 80 lat Warsztatów Tramwajowych w Chorzowie. [TV]

Strzeż się Ruchu rzutów wolnych

Chorzowianin 2010-09-19 | Dołącz do dyskusji

Ruch nie radzi sobie w derbach. Kolejny raz chorzowianie przegrali pojedynek ze śląską drużyną. Kolejny raz po stałym fragmencie gry. Tym razem z Polonią w Bytomiu.

Posłuchaj głosów przyrody

Chorzowianin 2010-09-17 | Dołącz do dyskusji

Odgłosy zwierząt, owadów, zapach kwiatów - słowem muzyka tkana z głosów przyrody. Teatr Rozrywki zaprasza na koncert klasycznej muzyki kantońskiej „Sounds of the East”

Klimzowiec zgarnął wszystko

Chorzowianin 2010-09-17 | Komentarzy: 1

Jeden z najbardziej zasłużonych zespołów Chorzowskiej Ligi Futsalu - Klimzowiec - wystąpił na początku września na turnieju w Niemczech. Podobnie jak w 2008 roku pewnie w nim zwyciężył!

Wesołe pszczółki o poranku

Chorzowianin 2010-09-15 | Komentarzy: 2

Na ulicę Janiny Omańkowskiej wróciła edukacja. W byłych szkolnych budynkach działają niepubliczne przedszkole, żłobek i szkoły dla dorosłych.

Anita Włodarczyk wystąpiła na stuleciu AKS-u

Chorzowianin 2010-09-15 | Dołącz do dyskusji

Mistrzyni i rekordzistka świata w rzucie młotem była największą gwiazdą Mityngu 100-lecia (Memoriał Pawła Kozubka i Otylii Kałużowej), który zorganizował TS AKS Chorzów. Na stadionie przy ul. Lompy Anita Włodarczyk oddała sześć rzutów i... rozdała dużo więcej autografów.

Zagrają inaczej

Chorzowianin 2010-09-14 | Dołącz do dyskusji

Tej muzyki nie usłyszysz w najpopularniejszych stacjach radiowych. Nie ma w niej ani jednostajnego umpa-umpa ani trywialnych tekstów. Chorzowskie Centrum Kultury kolejny raz zaprasza na koncert z cyklu „Inne granie”. Widzów czeka kolejna dawka dobrej muzyki.

Łosie z rekordem Guinessa

Chorzowianin 2010-09-14 | Dołącz do dyskusji

Tylu volvo na Drogowej Trasie Średnicowej jeszcze nie było. W niedzielę miłośnicy tych aut ustanowili rekord Guinnessa w długości łańcucha utworzonego przez samochody jednej marki. [TV]

Dożynki znaczy żniwne

Chorzowianin 2010-09-14 | Dołącz do dyskusji

Dożynki czyli żniwne albo żniwniok. Korowód dożynkowy i tradycyjne pieśniczki, degustacja świeżo pieczonego chleba i podpłomyków, pokazy młócenia zboża – to atrakcje przygotowane przez Górnośląski Park Etnograficzny dla wszystkich, którzy w niedzielne popołudnie wzięli udział w imprezie „Dożynkowy chleb niesiemy”.

Policja uspokaja

Chorzowianin 2010-09-14 | Dołącz do dyskusji

Wśród chorzowian krąży plotka o rzekomych gwałtach w okolicach Parku Róż. Policja informuje, że od początku roku nie otrzymała zgłoszenia o przestępstwach seksualnych w tym rejonie. Prosi o kontakt osoby, które wiedzą coś o podobnych zdarzeniach.

OPS pokaże jak walczy z przemocą w rodzinie

Chorzowianin 2010-09-13 | Dołącz do dyskusji

W ramach współpracy z niemieckim Iserlohn do Chorzowa przyjadą eksperci z siedmiu europejskich krajów specjalizujący się w tematyce przemocy w rodzinie. Wszystko w ramach programu „Grundtvig – uczenie się przez całe życie”.

Ruch z Legią wygrał 1:0. Jak zwykle.

Chorzowianin 2010-09-13 | Dołącz do dyskusji

Ruch znów wygrał z Legią. Znów do zwycięstwa wystarczyła jedna bramka. Chytrym uderzeniem popisał się Wojciech Grzyb, który w niedzielę na Cichej kipiał energią jak nigdy.

Na międzynarodowym szlaku

Chorzowianin 2010-09-13 | Dołącz do dyskusji

Już po raz piętnasty zespół „Na szlaku” spotkał się ze swoimi przyjaciółmi i miłośnikami podczas corocznego Ogólnopolskiego Koncertu Wspomnień „I znów jesteśmy razem”. Tym razem w międzynarodowym towarzystwie.

Clapham South nagrał teledysk

Chorzowianin 2010-09-10 | Dołącz do dyskusji

Chorzowsko-tyski duet Clapham South wydał singla wraz z teledyskiem. Swój najnowszy teledysk do utworu Midnight of Summer zespół zaprezentował 31 sierpnia.

Kawałek pierścienia dotarł na Śląski

Chorzowianin 2010-09-10 | Komentarzy: 1

Pierwszy element dachu dla Stadionu Śląskiego przejechał z Rudy Śląskiej do Chorzowa. Gigantyczny 60-tonowy element pierścienia dolnego odbył swą podróż w nocy z czwartku na piątek.

Szafirowe gody Hipolita i Hamby

Chorzowianin 2010-09-08 | Komentarzy: 1

On przyjechał do Chorzowa w 1964 roku. Rok później trafiła tu ona. Prosto z Norymbergii. Miała piękne, duże oczy i uroczy szeroki uśmiech. Hipolit od razu wiedział, że Hamba to ta jedyna.

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.