Chorzowianin – wiadomości na wyciągnięcie ręki

Chorzowianin 2010-12-27 | Dołącz do dyskusji

Kiedy we wrześniu 2000 r. do kiosków trafił pierwszy numer „Chorzowianina”, niektórzy nie wróżyli nam długiej kariery na lokalnym rynku. Tymczasem w ciągu dziesięciu minionych lat ukazało się ponad pięćset wydań tygodnika.

Cud szopka z góry Redena

Chorzowianin 2010-12-23 | Komentarzy: 3

Diabeł tkwi w szczegółach? Na pewno nie w parafii św. Wawrzyńca. Tam najdrobniejsze elementy przygotowane z benedyktyńską precyzją pomogą zatrzymać się przy jak najbardziej anielskiej tajemnicy Bożego Narodzenia.

Złoty Clearex, rozmowa z trenerem

Chorzowianin 2010-12-23 | Dołącz do dyskusji

Sukces futsalowców Cleareksu Chorzów! Drużyna do lat 20 wykorzystała atut własnej hali i zdobyła 19 grudnia mistrzostwo Polski. To trzeci - po 2001 i 2003 roku - tytuł chorzowskiego klubu w tej kategorii wiekowej. Nikt nie ma ich więcej na koncie.

Ważne, jak się kończy!

Chorzowianin 2010-12-23 | Dołącz do dyskusji

W grupie zdobyli tylko jedną bramkę. To wystarczyło do awansu. Potem zaś nabrali rozpędu i zatrzymali się... dopiero na najwyższym stopniu podium. Futsalowcy Cleareksu Chorzów sprostali roli faworyta, zwyciężając w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

Znokautować chorobę

Chorzowianin 2010-12-22 | Dołącz do dyskusji

Prawy sierpowy! Lewy! Unik! - 8-letni Oskar Piotrowski testuje nową interaktywną konsolę Xbox 360, prezent Microsoftu dla chorzowskiego szpitala dziecięcego. Emocji i wysiłku niemal jak w prawdziwej bokserskiej walce.

Powstało Centrum Inicjatyw Społecznych

Chorzowianin 2010-12-22 | Komentarzy: 1

OPS, Dzienny Dom Pobytu dla Chorych na Alzheimera, Chorzowskie Stowarzyszenie Pomocy „Serce”, PUP, grupy działające przy parafii pw. św. Barbary zagospodarują siedzibę Centrum Inicjatyw Społecznych znajdujące się przy ul. 3 Maja. Placówka ma zaktywizować Chorzów II.

Prezydent dobrał zastępców

Chorzowianin 2010-12-20 | Komentarzy: 23

Znane są już nazwiska dwóch zastępców prezydenta. Od dzisiaj funkcję tę pełni Wiesław Ciężkowski, a za tydzień rozpocznie pracę Marcin Michalik

MENSAnie atakują!

Chorzowianin 2010-12-19 | Komentarzy: 2

To elitarne i prestiżowe stowarzyszenie zrzeszające 2% najinteligentniejszej części populacji, wcale nie zamyka się na nowych członków. Chcesz przystąpić? Warunek jest jeden. Twoje IQ musi wynosić co najmniej 148.

Zatrucia czadem w bloku przy ul. Ryszki

Chorzowianin 2010-12-19 | Dołącz do dyskusji

W sobotę około 23.00 do jednego z bloków przy ul. Ryszki, w związku z bardzo złym samopoczuciem mieszkańców, wezwano policję. Na miejsce skierowano straż i pogotowie.

Lider dwóch dekad

Chorzowianin 2010-12-18 | Dołącz do dyskusji

Był prezydentem Chorzowa blisko dwadzieścia lat. I choć to rekord na skalę kraju, nigdy nie przywiązywał do tego specjalnej wagi. Robił swoje, żył pracą, wygrywał kolejne wybory samorządowe, a czas mijał. Okazało się jednak, że staż prezydencki Marka Kopla zaczyna być coraz większym balastem, wykorzystywanym konsekwentnie (i skutecznie) przez jego konkurentów politycznych.

Najzdolniejsi uczniowie nagrodzeni

Chorzowianin 2010-12-17 | Dołącz do dyskusji

196 osób w dziedzinie sportu i 90 w dziedzinie kultury. Chorzowska młodzież odebrała z rąk prezydenta miasta nagrody i wyróżnienia za wybitne osiągnięcia. Spotkanie co roku odbywa się przed świętami w Miejskim Domu Kultury Batory.

Tęczowe wyrób i usługa najlepsze

Chorzowianin 2010-12-17 | Dołącz do dyskusji

Firma Jaekel-Bud-Tech Spółka z o.o. laureatem XIV edycji konkursu przewodniczącego Rady Miasta „Na wyrób i usługę Miasta Chorzów”. Doceniono ją za budowę „Osiedla Tęczowego”.

Clearex gra o mistrza

Chorzowianin 2010-12-16 | Dołącz do dyskusji

Od piątku do niedzieli w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego odbędzie się prawdziwy futsalowy maraton. 16 zespołów przystąpi do rywalizacji o mistrzostwo Polski do lat 20. Jednym z faworytów jest gospodarz turnieju Clearex.

Bóg posługuje się aniołami

Chorzowianin 2010-12-16 | Dołącz do dyskusji

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Chorzowie nagrodziło darczyńców wspierających działalność placówki. Statuetki „Człowieka-Anioła” trafiły do pięciu osób.

Super szlachetna akcja

Chorzowianin 2010-12-16 | Dołącz do dyskusji

Paczek przybywało z godziny na godzinę. Wolontariusze mieli pełne ręce roboty. Na świąteczne niespodzianki czekało 17 chorzowskich rodzin. „Szlachetna paczka” dotarła do każdej z nich.

Ruch się rodzi...

Chorzowianin 2010-12-15 | Komentarzy: 1

Gdy zbliżają się święta Bożego Narodzenia, w pewien wieczór kawiarenka na stadionie przy ul. Cichej wypełnia się po brzegi. Przychodzą piłkarze, trenerzy, działacze, władze miasta, duchowni. Okazja jest szczególna - wigilia klubowa, czyli piękna tradycja Ruchu.

PET pomoże walczyć z rakiem

Chorzowianin 2010-12-15 | Dołącz do dyskusji

Gotowe są już pomieszczenia dla aparatu pozytonowej tomografii emisyjnej (PET-CT) w kolejnej pracowni diagnostycznej "szpitala dziecięcego". Dzięki temu chorzowska placówka jest w gronie najnowocześniejszych, nie tylko w naszym kraju.

Ślubowanie prezydenta

Chorzowianin 2010-12-15 | Komentarzy: 24

Podczas II sesji Rady Miasta, we wtorek 14 grudnia, uroczyste ślubowanie złożył nowy prezydent Chorzowa Andrzej Kotala. Marek Kopel, dotychczasowy prezydent oraz jego niedawni zastępcy Joachim Otte i Marian Salwiczek zostali wiceprzewodniczącymi Rady Miasta. Wybrano również przewodniczących stałych komisji RM. Czytaj relację i zobacz video.

Licealiści w lustrze wyobraźni

Chorzowianin 2010-12-14 | Dołącz do dyskusji

Teatr, taniec, piosenka uczniowie IV LO im. Marii Skłodowskiej-Curie zaprezentowali swoje zdolności. Zakończył się XXIV Festiwal Artystyczny.

Poznała prawdziwy biathlon

Chorzowianin 2010-12-10 | Dołącz do dyskusji

To musiało się tak skończyć! Po udanych startach w gronie juniorek Monika Hojnisz, biathlonistka z naszego miasta, została powołana do seniorskiej kadry. Dzięki temu zadebiutowała w zawodach Pucharu Świata.

Szykują się do finału WOŚP w Chorzowie!

Chorzowianin 2010-12-08 | Komentarzy: 1

Trwają przygotowania do XIX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Imprezy i kwesty odbędą się 9 stycznia 2011 roku. Podczas finału zostaną zebrane fundusze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali zajmujących się nefrologią i urologią dziecięcą.

Miłośnicy podróży zapraszają na festiwal

Chorzowianin 2010-12-08 | Dołącz do dyskusji

POD NASZYM PATRONATEM: Już po raz 22. Akademicki Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, Stowarzyszenie Przyjaciół „Słowaka” oraz szkolne Koło Geografów „Peneplena” organizują podróżniczy festiwal pod nazwą Peneplena Travel Festival.

Komentarze po drugiej turze wyborów

Chorzowianin 2010-12-08 | Komentarzy: 16

Rywalizowali o prezydenturę Chorzowa. Teraz komentują wynik wyborczy. Prezydenci Andrzej Kotala (elekt) i Marek Kopel (ustępujący) specjalnie dla Chorzowianina.

Na centrum badań wisi już wiecha

Chorzowianin 2010-12-07 | Komentarzy: 2

Budowa wartego ponad sto milionów złotych Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych trwa od stycznia 2010 roku i jest już na półmetku. Gmach SMCEBI stoi w stanie surowym.

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.