Chorzowski Teatr Ogrodowy zaprasza

Chorzowianin 2010-08-11 | Dołącz do dyskusji

Już w sobotę nad „Sztygarką” rozbrzmiewać będą nuty Jaromira Nohavicy. Długo wyczekiwany czeski bard wystąpi przed publicznością Chorzowskiego Ogrodu Teatralnego. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00.

Obrona na oczach premiera

Chorzowianin 2010-08-11 | Dołącz do dyskusji

Europejska przygoda „niebieskich” zakończona, nowy sezon ligowy rozpoczęty. Na inaugurację Ruch nie zachwycił, ale wywiózł z Gdańska punkt. W najbliższą niedzielę podejmie wicemistrza Polski - krakowską Wisłę!

Na pomoc ofiarom przemocy

Chorzowianin 2010-08-11 | Komentarzy: 1

Z początkiem sierpnia w życie weszła znowelizowana ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Reguluje ona między innymi kwestie kar cielesnych oraz ochrony zdrowia i życia dzieci. Kładzie nacisk na profilaktykę.

Nowi proboszczowie w Chorzowie

Chorzowianin 2010-08-04 | Komentarzy: 1

Dwóch nowych proboszczów objęło urząd na terenie naszego miasta. Od 1 sierpnia ks. Damian Gajdzik kieruje parafią św. Floriana, a ks. Piotr Berger został proboszczem w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chorzowie Batorym.

Sięgają gwiazd

Chorzowianin 2010-08-04 | Dołącz do dyskusji

Stół z powyłamywanymi nogami – to bułka z masłem. Spróbuj wymówić węgierskie i tureckie językowe łamańce. Dowiedz się, kto stoi za przebudową Stadionu Śląskiego albo jak z kawałka PCV zrobić linoryt. Młodzież z Turcji, Malty, Węgier oraz Słowacji, która zjechała do Chorzowa już wie.

Odliczanie do Off Festival

Chorzowianin 2010-08-04 | Dołącz do dyskusji

Już w czwartek, 5 sierpnia, rusza jeden z największych festiwali muzyki alternatywnej Off Festival. Piątą jubileuszową edycję otworzy koncert Matmos i Ecstatic Sunshine w Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach przy Pl. Sejmu Śląskiego 2.

Pożegnanie z Sobiechem. I z Europą?

Chorzowianin 2010-08-04 | Dołącz do dyskusji

Mimo znakomitego początku piłkarze Ruchu nie sprostali Austrii Wiedeń. Porażka 1:3 oznacza, że prawdopodobnie na III rundzie zakończą zmagania w eliminacjach Ligi Europejskiej. Do tego z zespołu odszedł najlepszy napastnik.

Nawigacja po zabytkach, pieszo i on-line

Chorzowianin 2010-08-04 | Komentarzy: 1

Wkrótce powstanie kompleksowy i nowoczesny system informacji o chorzowskich zabytkach. Będzie tradycyjnie i multimedialnie. Zadowoleni mają być zarówno mieszkańcy jak i turyści.

Austria wygrała. Awans ma (niemal) pewny

Chorzowianin 2010-07-30 | Dołącz do dyskusji

Mimo znakomitego początku piłkarze Ruchu nie sprostali Austrii Wiedeń. Porażka 1:3 u siebie sprawia, że prawdopodobnie na III rundzie zakończą zmagania w eliminacjach Ligi Europejskiej.

Dobrze, że... faworytem jest Austria

Chorzowianin 2010-07-29 | Dołącz do dyskusji

- To dla nas bardziej komfortowa sytuacja - mówi Waldemar Fornalik, trener Ruchu. Pierwszy mecz III rundy eliminacji Ligi Europejskiej już w czwartek (29.07.) na Cichej.

Pomagać. Nie tylko bawić się.

Chorzowianin 2010-07-29 | Dołącz do dyskusji

Będą śpiewać, fotografować. Wezmą udział w warsztatach filmowych. Przyjechali tu nie tylko bawić się i uczyć, ale przede wszystkim pomagać. Na chorzowską „Wyspę” zawitali wolontariusze z Ukrainy oraz Niemiec.

Mini zrobi różnicę

Chorzowianin 2010-07-29 | Dołącz do dyskusji

Kierowcy nie przepadają za nim. Zmieniają zdanie, gdy dowiadują się, że są na nim bardzo bezpieczni. Minirondo to pionierskie rozwiązanie, które Chorzów stosuje już od kilku lat. W poniedziałek rozpocznie się budowa szóstego takiego skrzyżowania.

Kosmetyka zmieniła decyzję delegata

Chorzowianin 2010-07-26 | Komentarzy: 1

Pracownicy MORiS-u oraz działacze Ruchu robili wszystko, by mecz „niebieskich” z Austrią Wiedeń, mimo nieprzychylnej opinii delegata UEFA, został rozegrany przy Cichej. Wcześniej pisaliśmy, że chorzowianie musieliby ten mecz rozgrywać w Łodzi albo Sosnowcu.

Prezydent wręczył nagrody policjantom

Chorzowianin 2010-07-23 | Dołącz do dyskusji

Odznaczenia państwowe, awanse i nagrody. Jak co roku podczas swojego święta chorzowscy policjanci spotkali się w sali posiedzeń Urzędu Miasta. Było co świętować. W ciągu minionego roku wykrywalność przestępstw w Chorzowie wzrosła o 20 procent.

Najważniejszy jest awans

Chorzowianin 2010-07-23 | Dołącz do dyskusji

Ruch awansował do trzeciej rundy eliminacyjnej Ligi Europejskiej w stylu, który pozostawia wiele do życzenia. Kibice o wynik w Chorzowie drżeli do ostatnich minut. Formy z sezonu ni widu ni słychu, a następny mecz z Austrią Wiedeń już za tydzień.

Ruch jednak gospodarzem w... Sosnowcu?!

Chorzowianin 2010-07-22 | Komentarzy: 1

Już wszystko było niemal zapięte na ostatni guzik. W przypadku awansu do kolejnej rundy Ruch miał zagrać w Łodzi. Okazało się, że Niebiescy mogą rozegrać kolejny mecz znacznie bliżej i.. taniej, bo na stadionie Zagłębia.

Jak miód, to zaraz pełną łyżką

Chorzowianin 2010-07-22 | Dołącz do dyskusji

Miód lipowy – na kaszel i nadciśnienie, wrzosowy – na niedokrwistość. Akacjowym mogą raczyć się nawet diabetycy. Miody spadziowe, nektarowe, dla amatorów trunków - miody pitne. W niedzielę w Górnośląskim Parku Etnograficznym już po raz 19. odbył się Dzień Miodu.

Spod Estakady znikną kioski

Chorzowianin 2010-07-21 | Komentarzy: 5

Dla jednych to doskonałe miejsce na zakupy. Dla drugich szkarada, która szpeci centralne miejsce miasta. Za pół roku drewniane kioski na Rynku zostaną zlikwidowane. Powód? Remont Estakady. Miasto rozwiązuje umowy z najemcami, w zamian zaproponuje wynajem lokali.

Ruch zagra w Łodzi?

Chorzowianin 2010-07-20 | Dołącz do dyskusji

- Ma być upał? Po tym, co przeżyliśmy na Malcie, żadne polskie upały nam niestraszne – mówi Waldemar Fornalik, trener Ruchu przed rewanżowym meczem z La Valettą. Może to być ostatni mecz na Cichej w Europejskich Pucharach. Nawet jeśli „niebiescy” przejdą dalej.

SMS Parking już działa!

Chorzowianin 2010-07-20 | Komentarzy: 1

Już nie trzeba podchodzić do parkomatu, by zapłacić za postój w strefach płatnego parkowania. Od poniedziałku można to zrobić za pomocą SMS-a wysyłanego z telefonu komórkowego. Pod warunkiem, że wcześniej dokona się przelewu na odpowiednie konto.

Leśna połączy się z autostradą

Chorzowianin 2010-07-15 | Dołącz do dyskusji

Dziś powinien zakończyć się remont nawierzchni jezdni Alei Bojowników o Wolność i Demokrację nad Drogową Trasą Średnicową i na łącznicy południowej DTŚ. Rozpoczęła się budowa ul. Leśnej , wkrótce ruszy przebudowa ul. Opolskiej. Miasto otrzymało dotacje na kontynuację modernizacji ul. Gałeczki.

Dawna szkoła będzie biurowcem

Chorzowianin 2010-07-15 | Dołącz do dyskusji

Budynek przy ul. Armii Krajowej 10-12 niszczał od lat, w końcu odzyska dawne życie. Według planów mają być w nim biura i restauracja.

Teatr od lat szesnastu

Chorzowianin 2010-07-14 | Dołącz do dyskusji

To będzie już dwunasty Wakacyjny Przegląd Przedstawień w Teatrze Rozrywki. Tegoroczną edycję zaplanowano na cztery wieczory na przełomie lipca i sierpnia.

Zagospodarują odpady

Chorzowianin 2010-07-14 | Komentarzy: 1

W Piekarach Śląskich na mocy porozumienia z Chorzowem powstać ma nowoczesna kompostownia. Gminy mogłyby w ten sposób wywiązać się z unijnych norm dotyczących gospodarką odpadami.

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.