Rocznica wybuchu II wojny światowej

Chorzowianin 2010-09-01 | Dołącz do dyskusji

Z okazji 71. rocznicy agresji Hitlerowskiej i napaści Sowieckiej na Polskę złożono kwiaty pod Pomnikiem Żołnierzy Polskich przy ul. Śląskiej.

Przechodź na zielonym

Chorzowianin 2010-09-01 | Dołącz do dyskusji

Rok szkolny rozpoczęty. Policjanci i strażnicy miejscy będą przypominać najmłodszym i ich rodzicom o tym jak poruszać się bezpiecznie na drodze. Funkcjonariusze apelują – pamiętajmy o elementach odblaskowych.

Brunondol i Jahranek na podium

Chorzowianin 2010-08-31 | Dołącz do dyskusji

Raz pierwsze miejsce i dwa razy drugie. To bilans policjantów z chorzowskiego zespołu konnego, którzy 28 sierpnia w czeskiej Ostrawie wzięli udział w XIII Międzynarodowym Turnieju Policji Konnej.

W jedynce sala na szóstkę

Chorzowianin 2010-08-31 | Dołącz do dyskusji

Miejscy urzędnicy jak co roku sprawdzali, jak szkoły przygotowane są do rozpoczęcia roku szkolnego. Dziś między innymi prezydent Marek Kopel oglądał nową salę gimnastyczną w Szkole Podstawowej nr 1. To największa tegoroczna inwestycja oświatowa w mieście.

Powakacyjne obrady

Chorzowianin 2010-08-31 | Dołącz do dyskusji

Podczas ostatniej sierpniowej sesji Rady Miasta przyjęto szereg uchwał dotyczących przyznania dofinansowania prac konserwatorskich. Radni zgodzili się również na nieodpłatne przejęcie na własność miasta nieruchomości przy ul. Jana Sobieskiego 3.

Po sąsiedzku: Walczyli w błocie

Chorzowianin 2010-08-31 | Dołącz do dyskusji

Samochody terenowe, quady, kilka godzin jazdy, 40 zawodników z całej Polski. Zakończyły się III Mistrzostwa Śląska Off-road rozgrywane na świętochłowickim torze „Ajska”.

Filowany wieprzek górą!

Chorzowianin 2010-08-30 | Dołącz do dyskusji

Sznity z hekele, salceson szlachecki, necówka i kopalnioki. Na samą myśl aż ślinka cieknie. W niedzielę w Skansenie odbył się Jarmark Produktów Tradycyjnych. O prestiż i uznanie smakoszy walczyło ponad czterdzieści producentów tradycyjnej żywności z całego województwa.

Przyjaciele zwierzaków

Chorzowianin 2010-08-30 | Dołącz do dyskusji

- Jeśli uratujemy jednego psa, nie uratujemy świata, ale możemy uratować świat dla tego jednego psa – mówi Janusz Rubisz, wolontariusz „Greenpeace Polska”. W sobotę 21 sierpnia na łące obok popularnego „kapelusza” w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku odbył się piknik fundacji „Przyjaciele dla zwierząt”.

Punkt był w zasięgu

Chorzowianin 2010-08-30 | Dołącz do dyskusji

- Sporo zdrowia zostawiliśmy na boisku, fragmentami dobrze to wyglądało, ale... to jest piłka. Liczą się bramki, liczy się to, co wpadnie. Górnik był o tę jedną bramkę lepszy - podsumował 93. Wielkie Derby Śląska Waldemar Fornalik. Jego podopieczni przegrali w Zabrzu 0:1.

Andrzej Kosma 1954-2005

Chorzowianin 2010-08-26 | Dołącz do dyskusji

Często zastanawiamy się w redakcji, jak skomentowałby jakąś bieżącą sytuację, gdyby wciąż był z nami. Raz po raz przywołujemy go też w licznych anegdotach, które zostały nam po nim w pamięci, odnajdujemy jego ślady w archiwalnych zszywkach naszego tygodnika... 23 sierpnia upłynęła piąta rocznica śmierci Andrzeja Kosmy, pierwszego redaktora naczelnego „Chorzowianina”.

Modelowa transakcja

Chorzowianin 2010-08-26 | Dołącz do dyskusji

Dobry interes jest wtedy, gdy obie strony są zadowolone, a tak jest w tym przypadku - podkreślał Janusz Paterman, członek Rady Nadzorczej Ruchu. W zeszłym tygodniu „niebiescy” podzielili się z Grunwaldem Ruda Śląska pieniędzmi z transferu Artura Sobiecha do Polonii Warszawa.

Święto piwa już w weekend

Chorzowianin 2010-08-26 | Komentarzy: 1

Po raz kolejny Tyskie zaprasza na największy piwny festiwal w Polsce! Już po raz 10. Śląsk zamieni się w najbardziej piwną krainę w Polsce. Od piątku 27 sierpnia przez 3 dni na chorzowskich Polach Marsowych Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku odbędzie BeerFest 2010.

Świętochłowice go porywają

Chorzowianin 2010-08-25 | Dołącz do dyskusji

Zastępca prezydenta Chorzowa ds. technicznych Jan Michalik chce zostać prezydentem. Po sąsiedzku, w Świętochłowicach.

Wyprawki i stypendia do odbioru

Chorzowianin 2010-08-25 | Dołącz do dyskusji

Rok szkolny za pasem. Dla wielu rodzin to okres zwiększonych wydatków. Tylko skompletowanie jednej szkolnej wyprawki to koszt kilkuset złotych. Najubożsi mogą liczyć na wsparcie rządu i miasta.

Porażka przed derbami

Chorzowianin 2010-08-23 | Dołącz do dyskusji

Ruch w sobotę przespał pierwszą połowę. Obudził się po przerwie, ale i tak schodził z boiska pokonany. Skończyło się wynikiem 3:2 dla GKS-u Bełchatów. „Niebiescy” nie mają szczęścia do tej drużyny. Na jej boisku przegrali przed rokiem 1:2.

Bluesowa lauba

Chorzowianin 2010-08-18 | Komentarzy: 1

Kolejna edycja festiwalu Front Porch Blues czyli Lauba Pełno Bluesa trwać będzie 21 i 22 sierpnia w chorzowskim Skansenie.

By żyło się... zdrowiej

Chorzowianin 2010-08-18 | Dołącz do dyskusji

O tym, że „Zdrowie w mieście się liczy” przekonywał dzieci chorzowski Sanepid. Festyn pod patronatem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Chorzowie odbył się w poniedziałek w chorzowskim Skansenie.

Kolekcjoner pucharów

Chorzowianin 2010-08-18 | Dołącz do dyskusji

Janusz Szymczyk uchodzi za specjalistę w zdobywaniu Klubowego Pucharu Śląska. Wygrał pierwszą edycję z AKS-em Chorzów, potem triumfował ze Zgodą Ruda Śl. i Piotrcovią, teraz zaś z Ruchem. Dla tego ostatniego to pierwszy sukces w tej imprezie.

Teatr otworzył na świat

Chorzowianin 2010-08-18 | Dołącz do dyskusji

Jak pokazać historię ludzkości w kwadrans? Uczestnicy międzynarodowych warsztatów teatralnych zorganizowanych przez chorzowską Wyspę nie mieli z tym żadnego problemu. Nie ma się czemu dziwić. Przez cały tydzień kilka godzin dziennie spędzali na zajęciach teatralnych.

Sejf wypełniony żywnością

Chorzowianin 2010-08-18 | Dołącz do dyskusji

Trzy tysiące ton żywności zgromadzonych w Śląskim Banku Żywności trafia w ciągu roku do potrzebujących w naszym województwie. To pomoc stała, ale nie brak i tej doraźnej. W ciągu ostatnich miesięcy tony żywności trafiły do powodzian.

Dziewicze bramki

Chorzowianin 2010-08-15 | Komentarzy: 1

Dziesięć minut. Tyle czasu wystarczyło, by Ruch ustalił wynik meczu z Wisłą Kraków. Niebiescy trafili do siatki dwa razy. Najpierw głową swoją pierwszą bramkę dla Ruchu strzelił Krzysztof Nykiel, a potem Gabor Straka pokonał obronę krakowian po świetnej, indywidualnej akcji.

Ruch zagra z Wisłą. Odważnie i konsekwentnie!

Chorzowianin 2010-08-14 | Dołącz do dyskusji

Przed 13 laty obecny trener Ruchu niespodziewanie zastąpił Oresta Lenczyka i poprowadził zespół do zwycięstwa z „Białą Gwiazdą”. Ostatnio jednak „niebiescy” z Wisłą przegrywali. Kto będzie lepszy w niedzielę?

Metalowy power

Chorzowianin 2010-08-13 | Dołącz do dyskusji

27 sierpnia w katowickim Spodku odbędzie się piąta edycja Metal Hammer Festival! Zagrają Opeth, Pain Of Salvation, Riverside, Katatonia, Jurojin, Votum. Gwiazdą imprezy będzie amerykańska formacja KORN.

Kibicu Ruchu, nie przychodź za pięć dwunasta!

Chorzowianin 2010-08-12 | Dołącz do dyskusji

W nowym sezonie każdy, kto chce obejrzeć mecz Ruchu w Ekstraklasie, musi mieć tzw. Kartę kibica. Klub apeluje: „nie czekajcie z tym na ostatnią chwilę”.

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.