Clearex gra o mistrza

Chorzowianin 2010-12-16 | Dołącz do dyskusji

Od piątku do niedzieli w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego odbędzie się prawdziwy futsalowy maraton. 16 zespołów przystąpi do rywalizacji o mistrzostwo Polski do lat 20. Jednym z faworytów jest gospodarz turnieju Clearex.

Bóg posługuje się aniołami

Chorzowianin 2010-12-16 | Dołącz do dyskusji

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Chorzowie nagrodziło darczyńców wspierających działalność placówki. Statuetki „Człowieka-Anioła” trafiły do pięciu osób.

Super szlachetna akcja

Chorzowianin 2010-12-16 | Dołącz do dyskusji

Paczek przybywało z godziny na godzinę. Wolontariusze mieli pełne ręce roboty. Na świąteczne niespodzianki czekało 17 chorzowskich rodzin. „Szlachetna paczka” dotarła do każdej z nich.

Ruch się rodzi...

Chorzowianin 2010-12-15 | Komentarzy: 1

Gdy zbliżają się święta Bożego Narodzenia, w pewien wieczór kawiarenka na stadionie przy ul. Cichej wypełnia się po brzegi. Przychodzą piłkarze, trenerzy, działacze, władze miasta, duchowni. Okazja jest szczególna - wigilia klubowa, czyli piękna tradycja Ruchu.

PET pomoże walczyć z rakiem

Chorzowianin 2010-12-15 | Dołącz do dyskusji

Gotowe są już pomieszczenia dla aparatu pozytonowej tomografii emisyjnej (PET-CT) w kolejnej pracowni diagnostycznej "szpitala dziecięcego". Dzięki temu chorzowska placówka jest w gronie najnowocześniejszych, nie tylko w naszym kraju.

Ślubowanie prezydenta

Chorzowianin 2010-12-15 | Komentarzy: 24

Podczas II sesji Rady Miasta, we wtorek 14 grudnia, uroczyste ślubowanie złożył nowy prezydent Chorzowa Andrzej Kotala. Marek Kopel, dotychczasowy prezydent oraz jego niedawni zastępcy Joachim Otte i Marian Salwiczek zostali wiceprzewodniczącymi Rady Miasta. Wybrano również przewodniczących stałych komisji RM. Czytaj relację i zobacz video.

Licealiści w lustrze wyobraźni

Chorzowianin 2010-12-14 | Dołącz do dyskusji

Teatr, taniec, piosenka uczniowie IV LO im. Marii Skłodowskiej-Curie zaprezentowali swoje zdolności. Zakończył się XXIV Festiwal Artystyczny.

Poznała prawdziwy biathlon

Chorzowianin 2010-12-10 | Dołącz do dyskusji

To musiało się tak skończyć! Po udanych startach w gronie juniorek Monika Hojnisz, biathlonistka z naszego miasta, została powołana do seniorskiej kadry. Dzięki temu zadebiutowała w zawodach Pucharu Świata.

Szykują się do finału WOŚP w Chorzowie!

Chorzowianin 2010-12-08 | Komentarzy: 1

Trwają przygotowania do XIX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Imprezy i kwesty odbędą się 9 stycznia 2011 roku. Podczas finału zostaną zebrane fundusze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali zajmujących się nefrologią i urologią dziecięcą.

Miłośnicy podróży zapraszają na festiwal

Chorzowianin 2010-12-08 | Dołącz do dyskusji

POD NASZYM PATRONATEM: Już po raz 22. Akademicki Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, Stowarzyszenie Przyjaciół „Słowaka” oraz szkolne Koło Geografów „Peneplena” organizują podróżniczy festiwal pod nazwą Peneplena Travel Festival.

Komentarze po drugiej turze wyborów

Chorzowianin 2010-12-08 | Komentarzy: 16

Rywalizowali o prezydenturę Chorzowa. Teraz komentują wynik wyborczy. Prezydenci Andrzej Kotala (elekt) i Marek Kopel (ustępujący) specjalnie dla Chorzowianina.

Na centrum badań wisi już wiecha

Chorzowianin 2010-12-07 | Komentarzy: 2

Budowa wartego ponad sto milionów złotych Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych trwa od stycznia 2010 roku i jest już na półmetku. Gmach SMCEBI stoi w stanie surowym.

Mikołajowy konkurs z Wyspą

Chorzowianin 2010-12-04 | Dołącz do dyskusji

Andrzej Kotala wygrał różnicą 281 głosów

Chorzowianin 2010-12-04 | Dołącz do dyskusji

Zakończyła się II tura wyborów prezydenta. Andrzej Kotala zyskał poparcie 50,59% głosujących, a Marek Kopel zdobył 49,41% głosów. Frekwencja była o 12 procent niższa niż w pierwszej turze. Wyniosła 27,3%.

Przewodniczący wybrany jednogłośnie

Chorzowianin 2010-12-03 | Dołącz do dyskusji

24 głosy za, ani jednego przeciw i żadnego wstrzymującego się. Tak wyglądały wybory przewodniczącego Rady Miasta. Ponownie został nim Henryk Wieczorek z koalicji Wspólny Chorzów.

Przed drugą turą

Chorzowianin 2010-12-02 | Dołącz do dyskusji

Rozmowa z Markiem Koplem, urzędującym prezydentem Chorzowa, ubiegającym się o reelekcję z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców „Wspólny Chorzów”.

Lokalna siła

Chorzowianin 2010-12-01 | Dołącz do dyskusji

Komitet Wyborczy Wyborców Koalicja Wspólny Chorzów jest zwycięzcą tegorocznych wyborów do Rady Miasta. Kandydaci tego lokalnego ugrupowania zdobyli 14 z 25 mandatów. O kolejną kadencję walczy kandydat Wspólnego Chorzowa na prezydenta miasta Marek Kopel.

Sobotni mecz odwołany

Chorzowianin 2010-12-01 | Dołącz do dyskusji

W sobotę Ruch miał rozegrać ostatnie spotkanie w tym roku. Miało to być zarazem pożegnanie Macieja Sadloka, który przenosi się do Warszawy. Z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych Ekstraklasa odwołała wszystkie mecze.

Opinie znanych chorzowian po pierwszej turze

Chorzowianin 2010-12-01 | Dołącz do dyskusji

Roman Liczba, Ryszard Sadłoń, Marek Walancik, Florian Lesik. Przeczytaj, co sądzą o wynikach wyborów do Rady Miasta.

Spółdzielcze docieplenia

Chorzowianin 2010-12-01 | Dołącz do dyskusji

Chorzowska Spółdzielnia Mieszkaniowa zakończyła prace związane z termorenowacją swoich zasobów. W ciągu 10 lat docieplono 350 budynków.

Henryk Mercik: To porozumienie mnie nie przekonuje

Chorzowianin 2010-11-30 | Dołącz do dyskusji

Rozmowa z Henrykiem Mercikiem, Miejskim Konserwatorem Zabytków w Chorzowie, członkiem Ruchu Autonomii Śląska, nowo wybranym radnym Sejmiku Wojewódzkiego:

„Oskary” Batorego rozdane

Chorzowianin 2010-11-29 | Dołącz do dyskusji

„Są ludzie, którym ordery przynoszą zaszczyt i ludzie, którzy przynoszą zaszczyt orderom.” Już po raz 13. Przyznano Honorowe Statuetki Batorego. W piątek, 26 listopada, podczas uroczystej gali w AZSO nr 2 wyróżnienia odebrali zasłużeni nauczyciele, absolwent i przyjaciele szkoły.

WYNIKI: Wyzwolenie

Chorzowianin 2010-11-26 | Dołącz do dyskusji

WYNIKI: KPR Ruch

Chorzowianin 2010-11-26 | Dołącz do dyskusji

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.