Chłopiec z łabędziem dla ludzi kultury

Chorzowianin 2008-10-21 | Dołącz do dyskusji

Chłopiec z łabędziem dla ludzi kultury

Laureatami tegorocznej Nagrody Prezydenta Miasta Chorzowa w dziedzinie kultury zostali artysta plastyk Teresa Nowelska – Sabalczyk i aktor Mirosław Neinert (w kategorii osiągnięć twórczych) oraz związana z ruchem śpiewaczym Genowefa Stachowiak i publicysta Krzysztof Karwat (w kategorii upowszechniania kultury).

Bombowa plaga

Chorzowianin 2008-10-21 | Dołącz do dyskusji

Bombowa plaga

W chorzowskim Sądzie Rejonowym w tym roku zanotowano już osiem alarmów bombowych. Aż cztery bomby miały wybuchnąć w październiku. Za każdym razem alarm okazywał się fałszywy. Sprawcom głupich żartów grozi do ośmiu lat więzienia.

Koszmar alandzkiej nocy

Chorzowianin 2008-10-21 | Dołącz do dyskusji

Koszmar alandzkiej nocy

POD NASZYM PATRONATEM: Pojechali tylko najlepsi. Ci, którzy mają silną psychikę, wytrzymałe mięśnie i odpowiednią wiedzę. Dziesiątka z Katolika wyruszyła rowerami na podbój wybrzeża Bałtyku. Kiedy myślą o Alandach do dziś na rękach pojawia im się gęsia skórka.

Klimat sprzyja oświacie

Chorzowianin 2008-10-15 | Dołącz do dyskusji

Dzień Edukacji Narodowej świętowało w naszym mieście ponad 1900 nauczycieli. W Chorzowie co dwunasta osoba pracuje w sektorze oświaty.

W sobotę koncert dwóch scholi

Chorzowianin 2008-10-15 | Dołącz do dyskusji

Koncert żeńskiej Nativitatis i męskiej Scholi Cantorum Minorum Chosoviensis odbędzie się z okazji odpustu w parafii św. Jadwigi, w najbliższą sobotę o godz. 19.00.

Tłumy na Targach Pracy

Chorzowianin 2008-10-14 | Dołącz do dyskusji

XVII Targi Pracy przyciągnęły do hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu tłumy poszukujących pracy. Jak to możliwe, skoro spada bezrobocie? - Rynek staje się coraz bogatszy – tłumaczy Jerzy Kędziora, dyrektor PUP.

Godny naśladowania

Chorzowianin 2008-10-14 | Dołącz do dyskusji

Przez lata był zaniedbany. Dziś Amelung przyciąga spacerowiczów. Jego rewitalizację doceniono podczas konkursu „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego”. Zespołowi akwenów przyznano nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego w kategorii Urbanistyka.

Co zobaczył, to jego

Chorzowianin 2008-10-14 | Dołącz do dyskusji

Pojechać na Krym to nie sztuka. Wizy nie trzeba. Dojazd w miarę dobry. Tym bardziej, że ofert turystycznych co niemiara. Sztuka to pojechać na Krym rowerem. Pokonać na dwóch kółkach siedem tysięcy kilometrów i przeżyć przygodę, której nie zafunduje żadne biuro podróży.

Nie czekali na drugą Irlandię

Chorzowianin 2008-10-07 | Dołącz do dyskusji

Kiedyś byli dumnymi chorzowianami. Dziś nie żałują decyzji o wyemigrowaniu z Polski. Poukładali sobie życie za granicą.

Wypadek motocyklisty

Chorzowianin 2008-10-01 | Dołącz do dyskusji

Chorzowska policja ustala okoliczności zdarzenia z udziałem motocyklisty, w wyniku którego kierujący z dużymi oparzeniami zotał przewieziony do szpitala.

Po prostu rodzina

Chorzowianin 2008-09-30 | Dołącz do dyskusji

Mieszkanie w kamienicy przy ul. Sobieskiego. Agnieszka, Ola, Aldona, Magda, Bartek, Kamil, Mateusz – dzieci. Mariola i Robert – ciocia z wujkiem. Pełna chata.

Wyspa pełnoletnia

Chorzowianin 2008-09-30 | Dołącz do dyskusji

18 urodziny obchodziła chorzowska Wyspa. Wigilijne Miasteczko odwiedziły osoby, które pomagają organizacji w pracy z potrzebującymi dziećmi, a także ci, którzy przez lata znajdowali na Wyspie wsparcie.

Z iskrą niosą pomoc

Chorzowianin 2008-09-23 | Dołącz do dyskusji

Niemal setka wolontariuszy bierze udział w programie Iskra organizowanym w Zespole Szkół Technicznych im. Mariana Batko w Chorzowie. Dają drugiemu to, co mają najlepsze.

Trzech bratanków

Chorzowianin 2008-09-16 | Dołącz do dyskusji

Obchody dziesięciolecia partnerstwa Chorzowa, węgierskiego Ózd i czeskiego Zlina. W programie jubileuszowych uroczystości nie zabrakło występów zespołów muzycznych, meczu piłki nożnej czy seminarium poświęconego współpracy miast.

Jak za dawnych lat

Chorzowianin 2008-09-10 | Dołącz do dyskusji

Jak za dawnych lat

Wypięknieje kolejny budynek przy ul. Stefana Batorego. Oblicze zmieni również dawna szkoła przy ul. Armii Krajowej. Inwestycje mieszkaniowe zaplanowano m.in. w Chorzowie II.

Gołębie w morzu łez

Chorzowianin 2006-02-08 | Dołącz do dyskusji

Gołębie w morzu łez

Z tej tragedii wyszli cało. Byli poobijani, ranni, ale przeżyli. Do hali Międzynarodowych Targów Katowickich przyszli dla gołębi, nie tak to wszystko miało wyglądać. Nagle trzask, karetka, szpital. Większości zagoiły się już rany, przynajmniej te fizyczne. Bo gorzej może być z psychiką, z głową. Ta hala, ten dach, trzask i krzyki siedzą w niej głęboko. I dręczą, przypominają jakby w ten sposób prosiły o ratunek.

wstecz 1 2 3 4 5 ... 106 107 108 109 [110]

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.