Gwiazda internetu będzie u nas obchodzić swoje święto

Chorzowianin 2017-09-11 | Komentarzy: 0
Choć zna je cały świat, zagrożone są wyginięciem. Pandy Małe, kojarzone między innymi z logo przeglądarki internetowej stopniowo znikają ze środowiska naturalnego. By o nich przypomnieć, Śląski Ogród Zoologiczny organizuje w sobotę wyjątkowy dzień tematyczny.
Gwiazda internetu będzie u nas obchodzić swoje święto

Pandy małe przypominają lisy, ale nie są z nimi spokrewnione. |fot. pexels.com

– To wyjątkowa okazja by lepiej poznać tego zwierzaka i przekonać się, że panda nie musi być czarno-biała. O 12:00 zapraszamy na pokazowe karmienie i spotkanie z opiekunami pand. Opowieści o pandach będzie można posłuchać przy ich wybiegu o każdej pełnej godzinie. Oczywiście nie zabraknie gier i zabaw dla najmłodszych a dla wszystkich od lat 2 do 102 przygotowaliśmy wyjątkową grę terenową – czytamy na facebookowym fanpage’u chorzowskiego zoo.

 

Pandy małe (zwane także rudymi), z wyglądu przypominają lisy, co jednak paradoksalnie przyczyniło się do wzrostu ich popularności. Na terenach występowania pandy rudej mówi się o niej „hǔo hú", co dosłownie oznacza ognisty lis. Ta nazwa jest stosowana także na określenie zwykłego lisa i w wyniku pomyłki dosłowne angielskie tłumaczenie tej nazwy (firefox) znalazło się na stronie internetowej Wellington Zoo zamiast nazwy właściwej (red panda, lesser panda). Tłumaczenie to wybrano jako ostateczną nazwę przeglądarki internetowej Mozilla Firefox, a jako logo wykorzystano wizerunek "ognistego lisa". 

 

pat

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.