Gol po strzale... ręką i proste błędy. Clearex przegrał z liderem

Chorzowianin 2018-01-07 | Komentarzy: 0
Nasi futsalowcy byli na najlepszej drodze do sprawienia niespodzianki w Bielsku-Białej. Niestety najpierw sędzia uznał gola dla Rekordu strzelonego... ręką, a później chorzowianie popełnili kilka kosztownych pomyłek.

Maciej Mizgajski w meczu w Bielsku-Białej dwa razy trafiał do protokołu. Niestety za drugim razem z powodu bramki samobójczej | Fot. Adrian Ślązok

Piłkarze Cleareksu rozpoczęli w niedzielę rundę rewanżową Futsal Ekstraklasy. Informowaliśmy już, że jeszcze przed wznowieniem rozgrywek nasz zespół awansował o jedno miejsce (na piąte) - wskutek wycofania z ligi LEX Kancelarii Słomniki.

Z drużyny ze Słomnik chorzowianie pozyskali dwóch zawodników - Sebastiana Leszczaka oraz Adama Wędzonego. Trzeci zimowy nabytek to Michał Potempa, bramkarz występujący ostatnio w FC 2016 Siemianowice. Leszczak i Wędzony zadebiutowali w barwach Cleareksu w niedzielnym spotkaniu w Bielsku-Białej z Rekordem.

Chorzowianie stanęli przed arcytrudnym zadaniem. Rekord wygrał wszystkie spotkania w pierwszej rundzie. A na własnym parkiecie wręcz gromił rywali: wystarczy powiedzieć, że średnia bramek zdobytych przez bielszczan we własnej hali wynosiła... ponad 10 na mecz.

Tyle że Clearex nie zamierzał ułatwiać liderowi zadania. Mecz był bardzo wyrównany i przez długi czas zanosiło się na to, że pięciokrotny mistrz Polski przerwie efektowną serię Rekordu.

Maciej Mizgajski w 12. minucie otworzył wynik meczu. Piłkarz Cleareksu znany jest z atomowych uderzeń. Właśnie takie zaprezentował w Bielsku-Białej, wykonując rzut wolny. Piłka wpadła tuż przy słupku, obok bezradnego Bartłomieja Nawrata.

Rekord wyrównał w ostatniej minucie I połowy. Po krótkim rozegraniu autu i wstrzeleniu piłki na dalszy słupek Paweł Budniak pokonał Rafała Krzyśkę.

Po przerwie trwała wymiana ciosów. Łukasz Biel wykończył kontratak Rekordu, ale za moment było 2:2. Błąd Nawrata (bramkarz wypuścił piłkę z rąk podczas wznawania gry) bezlitośnie wykorzystał Robert Gładczak.

W 25. minucie chorzowianie mogli poczuć się skrzywdzeni. Biel znalazł się przed Krzyśką, bramkarz obronił, a następnie... piłka odbiła się od ręki zawodnika Rekordu i wtoczyła za linię. Sędziowie - o dziwo - nie dopatrzyli się nieprzepisowego zagrania i bramkę uznali.

Chorzowianie protestowali. Mirosław Miozga został za to wyrzucony na trybuny. Warto przypomnieć, że także w poprzednim sezonie w meczu w Bielsku-Białej Clearex stracił gola po uderzeniu ręką. Ręce opadają...

Podrażniony Clearex wyrównał po stałym fragmencie. Uderzał Mikołaj Zastawnik, piłka odbiła się od jednego z zawodników Rekordu, a Wadim Iwanow z bliska wepchnął ją do siatki. Szczęście pomogło naszej drużynie.

Niestety szybko ją opuściło. W 37. minucie Clearex miał rzut wolny. Mizgajski zagrał do Leszczaka, ale ten stracił piłkę. Dwaj piłkarze Rekordu popędzili na bramkę Krzyśki. Michał Marek podał do Oleksandra Bondara i zrobiło się 4:3.

Chorzowianie wycofali bramkarza, ale do wyrównania nie doprowadzili. Zamiast tego stracili kolejne dwa gole. Najpierw Mizgajski, po wyrzucie piłki przez golkipera Rekordu, niefortunnie "główkował" do własnej bramki. Później zaś Michal Seidler pokonał zasłoniętego "lotnego" bramkarza Iwanowa.

Na kolejny mecz Cleareksu trzeba będzie poczekać aż do 19 lutego (wyjazdowe spotkanie w Białymstoku). W przyszły weekend zespół Mirosława Miozgi pauzuje (po wycofaniu zespołu ze Słomnik), później zaś nastąpi przerwa w związku z mistrzostwami Europy, w których zagra reprezentacja Polski. I trzej gracze z Chorzowa: Zastawnik, Gładczak i Mizgajski.

12. kolejka Futsal Ekstraklasy
Rekord Bielsko-Biała - Clearex Chorzów 6:3 (1:1)
Bramki:
Budniak (20), Biel dwie (24, 25), Bondar (37), Mizgajski (37. samobójcza), Seidler (39) - Mizgajski (12. rzut wolny), Gładczak (24), Iwanow (35).
Clearex: Krzyśka - Łuszczek, Zastawnik, Seget, Iwanow oraz Gładczak, Mizgajski, Omylak, Leszczak, Wędzony.