Reklama: Partnerzy:

Gimnazjaliści wybierają myślenie

Chorzowianin 2017-02-17
Odrzucam odurzenie, wybieram myślenie to nazwa autorskiego programu w zakresie działalności profilaktycznej i wychowawczej dla młodzieży realizowanego w Gimnazjum nr 5 przy wsparciu finansowym Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Chorzów
Gimnazjaliści wybierają myślenie

Jego autorkami są dwie nauczycielki panie Katarzyna Jabłońska i Marzena Szymczak. Wybranych 12 osób z klas drugich, w godzinach południowych od października do grudnia, regularnie uczęszczało na zajęcia warsztatowe. Głównym celem programu było kształcenie postaw antyalkoholowych wśród młodzieży, która jest narażona na wiele pokus we współczesnym świecie.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez wielu specjalistów: terapeutę, psychologa, pedagoga szkolnego, funkcjonariusza policji, kuratora sądowego, prezesa klubu AA, odwiedzili również chorzowską Izbę Wytrzeźwień. Dodatkową atrakcją był wyjazd do Teatru  Śląskiego na spektakl „ Bóg mordu”.

Ważną częścią programu były zajęcia związane z grami planszowymi jako sposobu spędzania czasu ze znajomymi, rozwijania logicznego i strategicznego myślenia. Zwieńczeniem całego programu było zorganizowanie na terenie gimnazjum Turnieju Gier Planszowych, w którym uczestniczyła cała społeczność szkolna oraz chętni mieszkańcy dzielnicy.

„Jestem bardzo zadowolona, że powstał kolejny taki program profilaktyczny w naszej szkole. Temat uzależnień wśród młodzieży musi być stale poruszany, a przekazywanie go w tak atrakcyjny sposób przyczynia się go skuteczności działań profilaktycznych. Uczniowie spędzają wolny czas w sposób aktywny i akceptowalny społecznie, promujący zdrowy styl życia” – podsumowała pani dyrektor Gimnazjum nr 5 Anna Suchecka-Wójcik.


Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.