Dzisiaj casting, a potem można się zapomnieć

Chorzowianin 2017-10-02 | Komentarzy: 0
Centrum Integracji Międzypokoleniowej poszukuje kandydatów do udziału w trzeciej edycji turnieju tanecznego „Kochom dynsić". Dzisiaj w Starochorzowskim Domu Kultury ósemka seniorów próbowała swoich sił podczas castingu.
Dzisiaj casting, a potem można się zapomnieć

Podczas castingu seniorzy uczyli się prostych układów choreograficznych. | fot. Chorzowianin.pl INFOSERWIS

„Kochom dynsić” to turniej taneczny, w którym do rywalizacji przystąpią pary składające się z seniora-amatora i zawodowego tancerza. Każda z nich przygotuje choreografię, którą następnie zaprezentuje podczas finału.  

Zanim jednak finałowe zmagania rozgrzeją do czerwoności chorzowską publiczność, Starochorzowski Dom Kultury gościł uczestników castingu, którzy starali się o miejsca w finale imprezy.

– Cieszy nas duża frekwencja, pojawili się stali bywalcy zajęć Chorzowskiej Akademii Seniora, ale są też nowe osoby –  mówi Magdalena Foltys z Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

Podczas porannych eliminacji seniorzy uczyli się prostych układów choreograficznych, które miały pomóc wyłonić finalistów, jednak przede wszystkim, utwierdziły organizatorów w przekonaniu, że ta forma aktywizacji mieszkańców, to dobry pomysł.

– Nie mam dużego doświadczenia, bo na zajęcia chodzę dopiero od marca, ale spodobało mi się to wyzwalanie energii, zabawa, więc się zdecydowałem – mówi Andrzej Kokoszka, który był rodzynkiem wśród sfeminizowanej grupy tancerzy.

Wszyscy uczestnicy zgodnie podkreślają, że na taniec nie chodzą jedynie po to, by się „po prostu poruszać”.

– To jest żywioł, którego nie da się okiełznać. Można się zapomnieć, nie myśleć o niczym, tylko się wczuć i... tańczyć! – śmieje się Urszula Staszowska.

 

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.