Dziś darmowe autobusy i tramwaje. Dlaczego?

Chorzowianin 2018-02-07 | Komentarzy: 0
Z powodu złego stanu powietrza na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii wszyscy właściciele samochodów mogą dziś podróżować komunikacją miejską KZK GOP bez biletu. By odbyć darmowy kurs wystarczy pokazać podczas ewentualnej kontroli dowód rejestracyjny i dokument tożsamości.
Dziś darmowe autobusy i tramwaje. Dlaczego?

By skorzystać z darmowego przejazdu wystarczy w czasie kontroli pokazać dowód rejestracyjny. | fot. archiwum

Jak informuje KZK GOP, z możliwości bezpłatnego przejazdu będzie mogła również skorzystać jeszcze jedna osoba, towarzysząca posiadaczowi dowodu rejestracyjnego.

 Bezpłatne przejazdy będą również obowiązywać w pociągach Kolei Śląskich - z wyjątkiem przejazdów pociągami relacji Chałupki - Bohumin oraz  Ornak, jeżdżącymi na odcinku Żywiec - Zakopane.

Osoby legitymujące się dowodem rejestracyjnym nie muszą być formalnie jego właścicielem, aby skorzystać z bezpłatnego przejazdu.  Uprawnienie to będzie obowiązywać w autobusach, tramwajach i trolejbusach jeżdżących w barwach KZK GOP, MZK Tychy oraz MZKP Tarnowskie Góry.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach poinforował wczoraj, że w poniedziałek normy stężenia pyłu zawieszonego PM10 (smogu) zostały przekroczone na stacjach w Zabrzu o 22%, Wodzisławiu Śląskim o 12%, Rybniku o 8%. Chorzów nie posiada swojej oficjalnej stacji pomiaru stężenia smogu.

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.