Dziki upolowane. Clearex w 1/4 finału PP

Chorzowianin 2018-03-08 | Komentarzy: 0
W ostatnich dziesięciu minutach spotkania w Lublinie chorzowianie strzelili trzy gole, które zadecydowały o losach awansu. W ćwierćfinale, 14 marca, zagrają w Zielonej Górze.

Zdobywca Pucharu Polski w 2017 r. jest na najlepszej drodze do powtórzenia sukcesu. Podopieczni Mirosława Miozgi i Jakuba Lubasa w środowy wieczór wywalczyli awans do ćwierćfinału, pokonując AZS UMCS Lublin 4:1.

Chorzowianie świetnie rozpoczęli konfrontację z "Dzikami". W 4. minucie podawał Wadim Iwanow, a do siatki trafił Tomasz Golly. Później Clearex posiadał przewagę, ale nie potrafił jej udokumentować strzeleniem kolejnych goli. Do przerwy utrzymywał skromne 1:0.

W II połowie śmielej zaatakowali gospodarze. Rafał Krzyśka, bramkarz Cleareksu, kilka razy musiał się wykazać. Losy spotkania rozstrzygnęły się w końcowych minutach.

Najpierw na 2:0 podwyższył Sebastian Leszczak, później po raz drugi w tym meczu bramkarza "Dzików" pokonał Golly, zaś w 38. minucie na listę strzelców wpisał się Mateusz Omylak.

Gospodarze do samego końca ambitnie walczyli o zdobycie bramki honorowej. Zrobili to na dziewięć sekund przed syreną, po strzale Jarosława Walęciuka.

W ćwierćfinale Pucharu Polski Clearex zmierzy się z kolejnym akademickim zespołem (po AZS UŚ Katowice w 1/16 finału i AZS UMCS Lublin w 1/8 finału). W środę, 14 marca, pojadą do Zielonej Góry - na spotkanie z AZS UZ. Rywal to trzecia drużyna grupy północnej I ligi.

Wcześniej, bo w sobotę (10 marca), futsalowców z Chorzowa czekają derby w Gliwicach z Piastem (początek o godz. 18.00).