Dziewczyny dadzą włos

Chorzowianin 2018-03-05 | Komentarzy: 0
Ponad 20 dziewczyn i kobiet z Chorzowa przekaże swoje warkocze na peruki dla chorujących na nowotwory podopieczne fundacji Rak'n'Roll podczas akcji "Daj włos - dziewczyny dla dziewczyn", która w Dzień Kobiet odbędzie się w salonach fryzjerskich w całej Polsce.
Dziewczyny dadzą włos

W akcję włączają się kobiety i salony fryzjerskie w całej Polsce. | fot. facebook.com/Fabryka Fryzur

Obecnie w Polsce peruki z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane przez NFZ, a dopłata do nich jest wyjątkowo wysoka. W odpowiedzi na tę sytuację ruszyła akcja „Daj Włos!”. - Angażujemy do współpracy zakłady fryzjerskie, które ścinają włosy w odpowiedni sposób, a następnie przekazują je nam – tłumaczą pomysłodawcy akcji.

W ten rodzaj pomocy włączył się Szkolny Klub Wolontariatu w Zespole Szkół Sportowych nr 2 w Chorzowie, który koordynuje akcję w naszym mieście.

– Salon Mc Hair udostępni siedem stanowisk fryzjerskich, a pracownice salonu oraz zaprzyjaźnione fryzjerki i fryzjerki-mamy naszych uczniów bezpłatnie będą obcinać włosy i stylizować nowe fryzury – tłumaczy Marzena Piotrowska z ZSS nr 2.

Na kilka dni przed wydarzeniem swój udział zapowiedziało ponad 20 osób, które gotowe są obciąć i oddać swoje włosy. W akcję włączyły się też chorzowskie amazonki, które przed salonem będą uczyć badać piersi i podzielą się swoją wiedzą na temat nowotworów.

By wziąć udział w akcji wystarczy 8 marca przyjść od 12.00 do 15.00 do Salonu McHair przy ulicy Wolności w Chorzowie. Patronat nad wydarzeniem objął Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa

 

 

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.