Dziesięć meczów o wszystko

Chorzowianin 2018-03-12 | Komentarzy: 0
Rundę zasadniczą PGNiG Superligi szczypiornistki KPR Ruch Chorzów zakończyły porażką w Kobierzycach 16:23. Teraz przed "Niebieskimi" ciężki bój o utrzymanie. Rozegrają 10 meczów z zespołami z miejsc 7-12.

W ostatnim meczu rundy zasadniczej podopieczne Jarosława Knopika walczyły o przerwanie fatalnej serii. Od 20 stycznia nie odniosły zwycięstwa w Superlidze. Niestety w Kobierzycach przełomu nie było. Ruch przegrał po raz ósmy z rzędu.

Na Dolny Śląsk "Niebieskie" udały się bez obrotowej Karoliny Jasinowskiej i bramkarki Pauliny Jaśkiewicz. W kadrze po raz pierwszy od wielu tygodni znalazła się Oktawia Mrozek, ale nie pojawiła się na parkiecie.

Przez niemal całą pierwszą połowę Ruch w niczym nie ustępował siódmej drużynie tabeli. Dwie bramki rzuciła Magdalena Drażyk, po jednej dołożyły Joanna Rodak i Natalia Stokowiec. W 7. minucie było 4:3 dla chorzowianek.

Później minimalną przewagę (1-2 bramki) posiadała drużyna Edyty Majdzińskiej, ale w 24. minucie po rzucie Żanety Lipok znów był remis (10:10). W końcówce KPR Gminy Kobierzyce odzyskał dwubramkowe prowadzenie.

Po przerwie w naszym zespole niestety szwankowała gra w ataku. W ciągu 30 minut "Niebieskie" zdobyły zaledwie pięć bramek. Nie było więc szans na odrobienie strat i spotkanie w Kobierzycach zakończyło się wiktorią gospodyń (23:16).

Superliga zostanie teraz podzielona na dwie szóstki. Ruch zagra w grupie o utrzymanie (ekipy z miejsc 7-12) i czeka go dziesięć meczów o wszystko. Po rundzie zasadniczej ma na koncie 10 punktów, co daje mu przedostatnie, jedenaste miejsce w tabeli. Do drużyny z bezpiecznej, dziesiątej lokaty - Korony Handball Kielce - chorzowianki tracą dwa punkty.

Niestety terminarz nie jest dla naszych piłkarek zbyt korzystny. Trzecią rundę rozgrywek rozpoczną od dwóch wyjazdów - do Kielc i Jeleniej Góry. U siebie zagrają dopiero w weekend 7-8 kwietnia, z UKS PCM Kościerzyna, która po rundzie zasadniczej zamyka tabelę.