Dwa karne i pierwsza sparingowa wygrana Ruchu

Chorzowianin 2018-07-11 | Komentarzy: 0
W spotkaniach z Garbarnią Kraków (0:1), Widzewem Łódź (0:0) i AS Monaco (0:3) podopieczni Dariusza Fornalaka nie zdołali pokonać bramkarzy przeciwników. Czwarty sparing przyniósł przełamanie. Po golach Tomasza Podgórskiego i Mateusza Majewskiego z rzutów karnych Ruch pokonał Odrę Opole 2:1.

Mecz "Niebieskich" z pierwszoligowcem z Opola miał zostać rozegrany w Rybniku-Kamieniu (obie ekipy przebywały tam na zgrupowaniu), ale przeniesiono go na boczne boisko stadionu przy ul. Cichej.

Dariusz Fornalak w sparingu z Odrą testował - obok sprawdzanych wcześniej Mateusza Bartolewskiego (Stilon Gorzów) i Roberta Obsta (Wigry Suwałki) - dwóch 21-latków: Dominika Budzika (rezerwy Piasta Gliwice) oraz Sebastiana Weremko (Ruch Zdzieszowice).

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego akcentu w wykonaniu gości. Po rzucie rożnym Paweł Baranowski pokonał Kamila Lecha.

Ruch odpowiedział w 23. minucie. Sędzia podyktował rzut karny po faulu na Obście. Z 11 metrów nie pomylił się Tomasz Podgórski.

Po przerwie trener Fornalak wymienił niemal cały skład. W sparingu zagrało aż trzech bramkarzy - po Lechu między słupki wszedł Jakub Bielecki, którego w 72. min zastąpił Dominik Byszewski.

Kilka minut później "Niebiescy" objęli prowadzenie. Ponownie rzut karny wywalczył Robert Obst. Tym razem do piłki podszedł Mateusz Majewski i za moment Ruch prowadził 2:1. Wynik już się nie zmienił, choć chorzowianie mogli wygrać wyżej - pod koniec spotkania Michał Walski trafił w słupek, a Majewski w poprzeczkę.

Ostatni sparing przed rozpoczęciem rywalizacji w II lidze zespół Dariusza Fornalaka rozegra w sobotę (14.07.) - na wyjeździe z Pniówkiem Pawłowice Śląskie.

Ruch Chorzów - Odra Opole 2:1 (1:1)