Dołożą swoją kroplę. Ty też możesz

Chorzowianin 2018-01-03 | Komentarzy: 0
Już jutro Chorzowskie Centrum Kultury wypełni muzyka gospel. Koncert Gospel dla Afryki to okazja, by w poświątecznej atmosferze zrobić coś dobrego, a przy okazji wysłuchać uznanych artystów. Zamiast biletów wstępu, organizatorzy rozprowadzać będą cegiełki, z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc najuboższym dzieciom z Burkina Faso.
Dołożą swoją kroplę. Ty też możesz

Koncert charytatywny Gospel dla Afryki to szansa dla nas, aby się zaangażować wraz z innymi ludźmi i dołożyć naszą kroplę. | fot. Iwona Nawrot

Iwona Nawrot, organizator koncertu na co dzień prowadzi Centrum Uskrzydlij Dzieciaki, opiekującą się chorzowskimi dziećmi i młodzieżą. Jednak jej wrażliwość nie zamyka się w granicach miasta, kraju, a nawet kontynentu. Wspomnienia i przeżycia ze swoich podróży zmotywowały ją do zorganizowania kolejnej inicjatywy charytatywnej, tym razem dla mieszkańców Afryki Zachodniej.

– Wszyscy jesteśmy częścią tej "globalnej wioski" i każdego dnia czerpiemy garściami wiele dóbr z naszej wspólnej Ziemi, a zwłaszcza z Afryki, z której pochodzi np. nasza bawełniana koszulka, mięciutka bielizna, kawa, herbata, przyprawy, którymi doprawiamy nasze potrawy, czekolada – często okupiona śmiercią wielu dzieci na plantacjach kakaowca – wymienia Iwona Nawrot w zaproszeniu.

Podczas koncertu, który 4 stycznia odbędzie się w Chorzowskim Centrum Kultury wystąpią: Gospel Sound, God’s Property oraz Chór Gospel „Z Miłości”. Zamiast biletów wstępu będą przygotowane przez nas cegiełki w formie zakładek.

– Nawet jeśli w wielkiej skali problemów będzie to zaledwie kropelka, to jestem o tym przekonana, że warto poruszyć Niebo i Ziemię... Koncert charytatywny Gospel dla Afryki to szansa dla nas, aby się zaangażować wraz z innymi ludźmi i dołożyć naszą kroplę – zachęca organizatorka.

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.