Dobra tylko jedna połowa. Wysoka porażka piłkarek Ruchu

Chorzowianin 2017-09-10 | Komentarzy: 0
W pierwszej odsłonie szczypiornistki z Chorzowa stawiały opór Piotrcovii. Jednak po zmianie stron gospodynie szybko uzyskał pięć goli przewagi, a ostatecznie zwyciężyły różnicą aż dziesięciu bramek.

- Jedziemy się dobrze pokazać, zagrać swoją piłkę ręczną i jak najmocniej postawić się Piotrcovii. Jak to się zakończy trzema punktami, to super. Jak remisem i karnymi - też super - mówił nam Jarosław Knopik, trener KPR Ruch, przed pierwszym spotkaniem "Niebieskich" w PGNiG Superlidze.

Mecz Piotrcovia - Ruch był ostatnim akcentem 1. kolejki. Oba zespoły spotykały się czterokrotnie w letnich sparingach. Dwa pierwsze spotkania wygrała Piotrcovia, dwa kolejne nasz zespół. Wszystkie mecze były bardzo wyrównane.

Podobnie było w niedzielę, ale... tylko w pierwszej połowie. Wynik najczęściej oscylował wokół remisu. W 11. minucie było 7:5 dla Piotrcovii, ale siedem minut później to Ruch objął prowadzenie (8:7) - po rzutach Natalii Stokowiec, Karoliny Jasinowskiej i Katarzyny Masłowskiej. Po 30 minutach na tablicy widniał wynik 14:14.

Mecz miał zupełnie inny przebieg po zmianie stron. Piotrcovia w nieco ponad 10 minut zbudowała aż pięciobramkową przewagę (20:15). Nie do zatrzymania była Agata Wypych, która w całym spotkaniu rzuciła aż 10 goli.

Ruch nie był w stanie zniwelować straty. W końcówce drużyna Rafała Przybylskiego jeszcze dołożyła kilka trafień i ostatecznie pokonała beniaminka z Chorzowa 32:22.

Przed "Niebieskimi" już w środę (13.09.) kolejny mecz wyjazdowy w Superlidze. O godz. 18.00 zmierzą się w Elblągu ze Startem. Natomiast na pierwsze spotkanie w hali MORiS musimy poczekać do soboty (16.09., godz. 18). Ruch podejmie KPR Jelenia Góra.