Deskorolka zimą? Teraz to możliwe

Chorzowianin 2017-11-06 | Komentarzy: 0
Od 1 listopada miłośnicy sportów ekstremalnych mają nowe miejsce na swojej mapie. W hali dawnnego MTK powstał Skate in Park, który ma sprawić, że deskorolkowe szaleństwo potrwa cały rok.
Deskorolka zimą? Teraz to możliwe

Skate in Park to pomysł grupy pasjonatów, którzy szukali dla siebie miejsca na zimę. | fot. Skate in Park

Pomysł na zadaszony skatepark tkwił w głowie właścicieli od dawna, a każda zima przekonywała o tym, że tego typu obiekt musi powstać. Jest on kontynuacją projektu o tej samej nazwie, który działał na terenie hali wystawowej Kapelusz w roku 2013. 

– Jeździmy na desce od dawna i rok w rok borykaliśmy się z tym, że przez tych parę zimowych miesięcy nie ma gdzie jeździć, więc postanowiliśmy sami sobie to miejsce zorganizować – mówi Paweł Komosa ze Skate in Parku.

Oprócz skateparku, głównie przeznaczonego dla wyczynowców, pumptracku, przy ulicy Targowej pojawią się hokeiści. Dla rolkarzy i longboardzistów przygotowano tor- petlę, tory do jazdy slalomowej, trampoliny, oraz wiele innych atrakcji.

Twórcy Skate in Parku to przede wszystkim pasjonaci, którzy chcą zarażać swoim hobby innych. Dlatego przez cały tydzień organizowane będą lekcje jazdy na rolkach i deskorolce na różnych poziomach zaawansowania, a podczas ferii zimowych codziennie całodzienne warsztaty, oraz rolkowe i deskorolkowe półkolonie.

Mimo że właściciele proponują sporty ekstremalne, zapewniają, że nie ma się czego obawiać.

– Każdy sport niesie ze sobą ryzyko kontuzji, ale kask, ochraniacze, sprawdzony sprzęt, a przede wszystkim fachowa opieka, sprawiają, że można się u nas bawić bezpiecznie – przekonuje P. Komosa.

Za całodniowy pobyt w Skate in Parku zapłącimy w dni robocze 15 zł, w weekend 20zł. W cenniku znajdziemy też sezonowe karnety, a także zniżki dla rodzin.

 

 

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.