Derbowe przełamanie Cleareksu

Chorzowianin 2017-05-15 | Komentarzy: 0
W tym sezonie futsalowcy z Chorzowa nie mieli szczęścia do meczów z drużynami z Górnego Śląska. W końcu jednak przerwali złą serię, dzięki czemu zachowują szanse na brązowy medal.

1:4 i 1:4 z AZS UŚ Katowice oraz 2:4 i 1:3 z Piastem Gliwice - to wyniki Cleareksu w rundzie zasadniczej w zespołami z Górnego Śląska. W derbach naszym futsalowcom się nie wiodło. Ostatnią okazją w tym sezonie, by to zmienić, był mecz w grupie mistrzowskiej z Piastem - na wyjeździe.

Chorzowianie już po 33 sekundach objęli prowadzenie. Z rzutu rożnego podawał Wadim Iwanow, a Mikołaj Zastawnik płaskim uderzeniem nie dał szans Łukaszowi Groszakowi. Po zmianie stron oglądaliśmy niemal kopię tej sytuacji. Tym razem z rogu zagrywał Tomasz Lutecki, a strzałem po ziemi Groszaka pokonał Robert Świtoń. Był to jego pierwszy gol w tym sezonie.

Piast zmobilizował się w trudnym momencie i ruszył do odrabiania strat. Maksym Pautiak przymierzył w samo okienko, a w 31. minucie kibice z Gliwic oklaskiwali trafienie Przemysława Dewuckiego, który oszukał Bartłomieja Krzywickiego w sytuacji sam na sam.

Na szczęście to do naszych piłkarzy należało decydujące słowo. Po rzucie rożnym Krzysztof Piskorz z Piasta zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym. Z 6 metrów - po raz kolejny w ostatnich tygodniach - pewnie uderzył Tomasz Golly.

Niespełna 60 sekund później Robert Gładczak wyprowadził piłkę z własnej połowy, po czym zagrał do Wadima Iwanowa. Ukrainiec podciągnął kilka metrów i mocnym strzałem ustalił wynik na 4:2. Choć... Clearex powinien był wygrać nawet wyżej. Kilka sekund przed syreną Piotr Łopuch miał przed sobą pustą bramkę, ale przestrzelił.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu chorzowianie zajmują 5. miejsce, z pięciopunktową stratą do trzeciego FC Toruń. W ostatniej kolejce zagrają z tym zespołem we własnej hali.

By więc przedłużyć szanse na zajęcie trzeciej pozycji, muszą w najbliższą niedzielę (21.05.) pokonać na wyjeździe prowadzący w tabeli Rekord Bielsko-Biała (a do tego liczyć, że FC Toruń nie wygra w Gliwicach). Łatwo nie będzie, ale Clearex niedawno znalazł sposób na bielszczan w Pucharze Polski

25. kolejka Futsal Ekstraklasy
Piast Gliwice - Clearex Chorzów 2:4 (0:1)

Bramki: Pautiak (26), Dewucki (31) - Zastawnik (1), Świtoń (24), Golly (35. rzut karny), Iwanow (36).
Clearex: Krzywicki - Łuszczek, Iwanow, Zastawnik, Golly - Omylak, Lutecki, Gładczak, Świtoń oraz Seget, Łopuch, Ficek.