Dama, alpaki i anielskie śpiewanie

Chorzowianin 2018-01-08 | Komentarzy: 0
W uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie obchodzonego w Polsce jako Święto Trzech Króli, przez Chorzów Stary przemaszerował barwny orszak, upamiętniając biblijnych mędrców. Sobotnie popołudnie dopełniło wspólne kolędowanie.
Dama, alpaki i anielskie śpiewanie

Chorzowskie orszaki co roku gromadzą mieszkańców we wspólnym korowodzie, prowadzonym tradycyjnie przez trzech mędrców na koniach. Jak się jednak okazało, rumaki także pochodziły z wyższych sfer.

– Tak naprawdę to Dama odgrywa ważniejszą rolę ode mnie – śmieje się Dorota Zdanek, która wcieliła się w rolę jednego z królów i wraz ze swoją klaczą poprowadziła orszak.

– Cieszymy się, że zostaliśmy zaproszeni, bo mogliśmy uczestniczyć w naprawdę pięknej oprawie jasełkowej – dodała.

Jak co roku uczestnicy marszu przeszli od kościoła św. Marii Magdaleny do żywej szopki w ogrodzie Starochorzowskiego Domu Kultury przy akompaniamencie orkiestry dętej „Chorzowski Brass Band” oraz małych kolędników z zespołu Mode Starochorzowiony. Tam czekali na nich Józef i Maryja z Dzieciątkiem.

Wcielający się w ziemskich rodziców Jezusa państwo Cofałkowie podkreślają, że mimo wieku, nie czują trudów swojej roli.

– Nie szkoda nam dnia. To dla nas przyjemność, że możemy się zaangażować – stwierdziła Maria Cofałka, odgrywająca Maryję. A jej mąż, Erwin wtrącił: Największą radość mam, jak bajtle chcą się ze mną zdjęcie zrobić.

Do zdjęć pozowały też alpaki, które specjalnie na tę okazję zostay sprowadzone przez pracowników Starochorzowskiego Domu Kultury.

– Zawsze staramy się, żeby również dla najmłodszych było atrakcyjnie. W tym roku zagościły u nas alpaki, które okazały się strzałem w dziesiątkę i są oblegane przez dzieci – komentuje Joanna Barnaś-Wójcik z SDK-u.

Spotkanie zakończyło „Anielskie Śpiewanie” w wykonaniu KAPELI BAŁAMUTKI.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.