Czad sieje spustoszenie. Śmiertelne zatrucie

Chorzowianin 2017-01-25 | Komentarzy: 0
Wczoraj w Chorzowie w dwóch mieszkaniach doszło do zatrucia tlenkiem węgla. W jednym przypadku zakończyło się udzieleniem pomocy nieprzytomnej kobiecie, natomiast w drugim zatrucie czadem zakończyło się śmiercią 53- letniego mężczyzny.
Czad sieje spustoszenie. Śmiertelne zatrucie

Około godziny 11.20 policjanci otrzymali zgłoszenie, że w mieszkaniu na ul. Krasickiego w Chorzowie mogło dojść do podtrucia tlenkiem węgla, zwanym potocznie czadem. W mieszkaniu już była straż pożarna oraz załoga karetki pogotowia, która udzieliła pomocy nieprzytomnej kobiecie. Według relacji 40-letni syna, kobieta zasłabła w łazience, w której znajdował się piecyk gazowy.

 Straż pożarna sprawdziła poziom stężenia tlenku węgla i okazało się, że w trzech mieszkaniach był on podwyższony. Zabrana przez pogotowie kobieta została przewieziona do szpitala w Sosnowcu, gdzie miała zostać umieszczona w komorze tlenowej. Kolejne trzy osoby z sąsiadujących mieszkań z objawami zaczadzenia również trafiły do szpitala.

Do kolejnego zatrucia czadem doszło parę godzin później na ul. Dąbrowskiego w Chorzowie. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce okazało się, że 53-letni mężczyzna nie żyje. Prawdopodobną przyczyną jego śmierci było zaczadzenie, wynikające z nieprawidłowego odprowadzenia spalin z pieca gazowego w łazience. Teraz policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności i przyczyny tego nieszczęśliwego wypadku.

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.