Co za rzut! Kokowska pobiła rekord życiowy

Chorzowianin 2018-05-14 | Komentarzy: 0
W tym sezonie zawodniczka TS AKS Chorzów miała walczyć o klasę mistrzowską, czyli wynik powyżej 64 metrów. Na sobotnim mityngu w Środzie Wielkopolskiej cel został zrealizowany z dużą nawiązką. 23-latka posłała młot na odległość 65,31 m.
Co za rzut! Kokowska pobiła rekord życiowy

Aleksandra Kokowska ma powody do zadowolenia. Już na początku sezonu poprawiła wyraźnie rekord życiowy | Fot. Adrian Ślązok

Podczas niedawnego Mityngu Otwarcia na Stadionie Miejskim w Chorzowie młociarka Aleksandra Kokowska wygrała konkurs z wynikiem 62,13 m. Nie była jednak wówczas usatysfakcjonowana. Wiedziała, że stać ją na dużo lepsze próby.

- Nie jestem do końca zadowolona, liczyłam na trochę lepszy wynik, w granicach 63 metrów. Na obozie w Cetniewie było już 63,48, chciałam potwierdzić to w konkursie, ale się nie udało - mówiła w rozmowie z Chorzowianinem, precyzując, w co mierzy w tym roku. - Z trenerem walczymy o klasę mistrzowską, czyli 64 m. Postawiłam sobie cel: 65,5 m. Wiem, że jestem w stanie to zrobić - dodała.

Po zawodach w Chorzowie młociarka TS AKS udała się na ostatnie zgrupowanie - do Spały. Po nim, 12 maja, wystartowała w mityngu w Środzie Wielkopolskiej.

I już w pierwszej próbie pobiła "życiówkę", uzyskując klasę mistrzowską! Kokowska posłała młot na odległość 65,31 m. Kolejne próby były już nieco słabsze, dwa razy młot lądował poza granicą 62 m.

Chorzowianka pewnie zwyciężyła w Środzie Wielkopolskiej, dystansując kolejną młociarkę o ponad 11 metrów. Teraz przed nią kolejne starty i przygotowania do głównej imprezy sezonu - lipcowych mistrzostw Polski w Lublinie. Aleksandra Kokowska liczy w nich na miejsce w pierwszej szóstce.

(f)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.