Clearex zaczyna sparingi. Na początek mecz z Ukraińcami

Chorzowianin 2018-08-01 | Komentarzy: 0
W poniedziałek futsalowcy Cleareksu spotkali się na pierwszym treningu, zaś w czwartek rozegrają pierwszy mecz kontrolny przed sezonem 2018/19. Ich rywalem - w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego - będzie Sokół Chmielnicki z Ukrainy.
Clearex zaczyna sparingi. Na początek mecz z Ukraińcami

Przy piłce Mikołaj Zastawnik | Fot. Marcin Bulanda

Od początku lipca piłkarze Cleareksu trenowali indywidualnie. Zostali wyposażeni w zegarki z GPS-em i pomiarem tętna. Ich biegowe aktywności były na bieżąco monitorowane przez trenerów. - Wykonali fajną pracę, więc jakaś nadwaga nie wchodzi w grę - śmieje się Mirosław Miozga, szkoleniowiec pięciokrotnych mistrzów Polski.

Czytaj także: Clearex: lipiec na zegarkach

Po okresie indywidualnej pracy zespół spotkał się 30 lipca na pierwszym treningu. Z kolei już w czwartek, 2 sierpnia, Clearex rozegra pierwszy z serii pięciu letnich sparingów.

O godz. 18.00 w hali przy ul. Dąbrowskiego rozpocznie się spotkanie z Sokołem Chmielnicki, czwartym zespołem ukraińskiej ekstraligi w minionym sezonie.

W Cleareksie zobaczymy ponownie Krzysztofa Salisza, który po dwuletniej przerwie na występy w AZS UŚ Katowice wrócił do Chorzowa. Natomiast z klubu odeszli: Mateusz Omylak, Robert Gładczak i Piotr Łopuch.

- Będzie u nas kilku zawodników na testach, zobaczymy, co z tego wyjdzie - zapowiada trener Mirosław Miozga, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Dodajmy, że ustalony został system rozgrywek Ekstraklasy na sezon 2018/19. Po rundzie zasadniczej (22 kolejki) liga zostanie podzielona na dwie szóstki, w ramach których zespoły rozegrają po pięć spotkań. Jednak w przeciwieństwie do dwóch ostatnich sezonów dorobek po rundzie zasadniczej nie będzie dzielony na pół.

Ligę opuści ostatni zespół, a ekipa z 11. miejsca zagra w barażach. W następnym sezonie Ekstraklasa zostanie powiększona do 14 drużyn.

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.