Chorzowskie pociągi pojadą do Włoch i Holandii

Chorzowianin 2017-10-09 | Komentarzy: 0
Alstom zaprezentował w Mediolanie najnowszą generację regionalnych pociągów Coradia. Pociągi, które produkuje chorzowski Alstom Konstal jeździć będą po torach we Włoszech i Holandii.
Chorzowskie pociągi pojadą do Włoch i Holandii

Coradia Stream został zaprojektowany przez międzynarodowy zespół sześciu narodowości i jest wynikiem ścisłej współpracy między zakładami Alstom w Belgii, Francji, Niemczech, Włoszech i Polsce. |fot. Alstom

W trakcie wystawy Expoferroviaria, która odbywa się w Mediolanie od 3 do 5 października, został zaprezentowany, model Coradia Stream dla tamtejszego przewoźnika, Trenitalii.

– Z dumą prezentujemy dziś, dwie wersje tego pociągu, klasy Intercity w Holandii i dla ruchu regionalnego we Włoszech. Jego zaletą są lekkość i modułowa konstrukcja. –  powiedział Wolfram Schwab, Wiceprezes ds. Pociągów Regionalnych i Intercity.

Pociąg nazwany przez włoskiego operatora Pop, został zaprojektowany do jazdy w różnych włoskich regionach. Dzięki modułowej budowie, Coradia Stream dla Trenitalia, oferuje szeroki wybór aranżacji wnętrz oraz elementów ich wyposażenia. Każdy przewoźnik regionalny może łatwo dostosować swoje pociągi za pomocą interaktywnego konfiguratora. 

To rozwiązanie jest przystosowane do różnych potrzeb pojemności w transporcie regionalnym i podmiejskim. Trenitalia podpisała z Alstom w sierpniu 2016 roku umowę ramową na dostawę 150 pociągów Coradia Stream. Alstom rozpocznie dostawy pierwszej partii 47 pociągów, na początku 2019 r.

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.