Chorzowskie mityngi w światowej czołówce

Chorzowianin 2018-10-30 | Komentarzy: 0
Międzynarodowa Federacja Lekkoatletyczna (IAAF) opublikowała ranking mityngów w sezonie 2018. Dwie imprezy organizowane w tym roku na Stadionie Śląskim - Memoriał Janusza Kusocińskiego i Memoriał Kamili Skolimowskiej - uplasowały się na wysokich miejscach.
Chorzowskie mityngi w światowej czołówce

Marcin Lewandowski wygrywa bieg na 800 m podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej | Fot. Marcin Bulanda

Stadion Śląski w Chorzowie ma być docelowo jedną z najlepszych aren lekkoatletycznych w Europie. W tym roku został zrobiony początek. W Chorzowie zorganizowane zostały dwa mityngi z udziałem gwiazd z kraju i ze świata. Obie imprezy obejrzało ponad 60 tys. kibiców!

Tym samym Chorzów zadebiutował w zestawieniu prowadzonym przez IAAF. Pod lupę wzięto 755 mityngów z całego świata.

"Węgierska firma Elite już po raz 18. przedstawiła klasyfikację najlepszych mityngów lekkoatletycznych roku. Na wynik punktowy składają się 72 najwyżej ocenione rezultaty danej imprezy (wg tabel węgierskich opracowanych przed dr. Bojidara Spirieva) oraz poziom sportowy (m.in. lokata w rankingu IAAF) uczestniczących zawodników" - czytamy na stronie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Czerwcowy Memoriał Janusza Kusocińskiego (przeniesiony do Chorzowa ze Szczecina) został sklasyfikowany na wysokim 20. miejscu (87061 pkt.).

Bardzo dobrze wypadł także Memoriał Kamili Skolimowskiej, dotychczas odbywający się w Warszawie. Te zawody znalazły się na 22. pozycji (86795 pkt.)

Ranking wygrał mityng Herculis w Monako (95985 pkt.). Drugi w zestawieniu był Eugene Prefontaine Classic (USA), a trzeci Zuerich Weltklasse (Szwajcaria). Pierwsze 14 miejsc obsadziły mityngi Diamentowej Ligi.

Dwudzieste miejsce Memoriału Janusza Kusocińskiego to drugi w historii wynik osiągnięty przez zawody w Polsce. Bydgoski Festiwal Europejski zajął 19. miejsce w 2010 r.

Przyszły rok na Stadionie Śląskim zapowiada się równie atrakcyjnie. - Spodziewam się dwóch imprez lekkoatletycznych na wysokim poziomie - powiedział w rozmowie z katowickim "Sportem" Krzysztof Klimosz, prezes Stadionu Śląskiego.

(mf)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.