Chorzowska Liga Futsalu: 23 zespoły w sezonie 2018/19

Chorzowianin 2018-09-06 | Komentarzy: 0
Budoserwis - Victoria Klimzowiec, czyli mecz drugiej z trzecią drużyną minionego sezonu to najciekawsza para 1. kolejki I ligi. Wcześniej jednak na boisko przy ul. Granicznej wyjdą drugoligowcy.
Chorzowska Liga Futsalu: 23 zespoły w sezonie 2018/19

Fot. Chorzowianin.pl | Magazyn ChLF FLASH

Już wkrótce rozpocznie się 34. sezon Chorzowskiej Ligi Futsalu. Na zebraniu organizacyjnym, które odbyło się w środę w Kompleksie Sportowym Hajduki, rozlosowano zestaw par pierwszej kolejki.

W I lidze - podobnie jak w poprzednich sezonach - zagra 12 zespołów (systemem mecz i rewanż). Broniący tytułu Irex Gaz w pierwszym spotkaniu zmierzy się z ZZ Kadra. Najciekawiej powinno być w meczu wicemistrza Chorzowa, Budoserwisu z trzecią drużyną minionego sezonu, Victorią Klimzowiec.

Po fuzji AKF Ślonsk z ZPM Kuś zgłoszona została drużyna AKF/Kuś. Zwolnione miejsce w I lidze zajął Thunder - trzecia ekipa poprzedniego sezon II ligi (oprócz niej awans wywalczyli: Autor Team i WSD).

Do rozgrywek drugoligowych zgłosiło się 11 zespołów. Nie zobaczymy już m.in. UM Świętochłowice, Da Grasso, Tajfuna czy Izby Komorniczej. W ChLF witamy za to nową ekipę - Wert Know How. Organizator ligi - MORiS Chorzów - dopuszcza możliwość dokooptowania dwunastej drużyny. Wciąż więc można się zgłosić do rozgrywek.

Jako pierwsi w nowym sezonie na boisko wyjdą drugoligowcy - 15 września. Z kolei pierwszoligowcy rozpoczną rywalizację 23 września.

Zestaw par 1. kolejki ChLF sezonu 2018/19

I LIGA - niedziela, 23 września
Godz. 8.00:
Budoserwis - Victoria Klimzowiec
Godz. 8.50: Silesia - WSD
Godz. 9.40: Klimzowiec - Thunder
Godz. 10.30: Mateco - AKF/Kuś
Godz. 11.20: ZZ Kadra - Irex Gaz
Godz. 12.10: Autor Team - Gemini

II LIGA - sobota, 15 września
Godz. 8.50:
AC Hilda - Stokson
Godz. 9.40: Contra - Koreja.pl
Godz. 10.30: Eko-Tor - Kraken Pub (dawniej Emediator)
Godz. 11.20: APN Chorzów Stary - Bryka
Godz. 12.10: Dam Pack - Wspólnie dla Chorzowa
Pauzuje Wert Know How

(mf)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.