Chorzowianka tuż za podium MP w półmaratonie

Chorzowianin 2018-09-04 | Komentarzy: 0
Piła to miasto, w którym Agnieszka Gortel-Maciuk wielokrotnie stawała na najwyższym stopniu ppodium mistrzostw Polski w półmaratonie. Tym razem zawodniczka TS AKS Chorzów wróciła z Wielkopolski z czwartym miejscem. Od brązu dzieliły ją 24 sekundy.

W 2007 r. chorzowianka zdobyła w Pile brąz, a w czterech kolejnych latach (2008-2011) sięgała po złoty medal mistrzostw Polski w biegu na dystansie 21,097 km. Wynik 1:12:52 z 2010 r. to jej rekord życiowy.

W tym sezonie Agnieszka Gortel-Maciuk zanotowała kilka bardzo dobrych rezultatów w półmaratonie - wygrała w Łodzi oraz we Wrocławiu, zaś w silnie obsadzonych zawodach w Gdyni była najlepszą z Polek.

Wiadomo jednak było, że w mistrzostwach Polski będzie miała wymagające rywalki. Od początku ton rywalizacji nadawały Izabela Trzaskalska (uczestniczka niedawnych mistrzostw Europy w Berlinie, na dystansie maratonu) oraz Paulina Kaczyńska. Za tą dwójką biegła Monika Andrzejczak, zaś chorzowianka początkowo była piąta.

Gortel-Maciuk przed 10. kilometrem wyprzedziła Annę Gosk i zajmowała czwartą lokatę. W końcówce zdołała odrobić część dystansu do Andrzejczak, jednak do brązowego medalu zabrakło jej 24 sekund. Złoto wywalczyła Kaczyńska, zaś srebro Trzaskalska.

Zawodniczka TS AKS Chorzów uzyskała wynik 1:15:12. W zeszłym roku na MP w Pile taki czas dawałby złoty medal.

To rezultaty mistrzostw Polski pań. Natomiast w klasyfikacji generalnej półmaratonu w Pile najlepsze były dwie Kenijki - Agnes Chebet (1:14:00) i Christine Oigo (1:14:24).

Dodajmy, że wśród mężczyzn złoto mistrzostw Polski wywalczył Szymon Kulka (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża, czas 1:05:13).