Chorzowianie świętowali niepodległość

Chorzowianin 2017-11-13 | Komentarzy: 0
Od piątkowego przedpołudnia aż do późnych godzin wieczornych jedenastego listopada trwały w naszym mieście obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Chorzowianie świętowali niepodległość

fot. UM Chorzów

Już w piątek, spod pomnika Fryderyka Chopina przy ul. Dąbrowskiego wystartował kolejny Bieg Niepodległośći organizowany przez Klub Miłośników Historii Akademickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Meta biegu w tym roku znalazła się przy schronie dowodzenia na Górze Redena. 

Jedenastego listopada, uczczono rocznicę pojawienia się po stu dwudziestu trzech latach Polski na mapie świata. Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele p.w. Św. Barbary, skąd zgromadzeni przeszli pod Pomnik Powstańca Śląskiego. Tam 
odśpiewany został hymn państwowy, a po przemówieniu Prezydenta Andrzeja Kotali oraz podniesieniu flagi państwowej delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem.

Oprócz oficjalnych uroczystości w naszym mieście odbyło się kilka imprez, które choć w sposób mniej kojarzący się z apelami, to dla mieszkańców już tradycyjny, towarzyszyły obchodom.

Piknik Rodzinny na Stadionie Śląskim, widowisko „Jedno święto, wiele miejsc, polonezem przez Polskę” w Chorzowskim Centrum Kultury, Koncert Pieśni Patriotycznych w Starochorzowskim Domu Kultury zgromadziły w świąteczne popołudnie całe rodziny, a zwieńczeniem miejskiegoświętowania była dwudziesta pierwsza Biesiada Rocznicowa organizowana przez chorzowski MORiS. Fotorelację z biesiady przygotował Adrian Ślązok.

zebr. pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.