Chorzów w Wi-Fi

Chorzowianin 2011-06-17 | Komentarzy: 4
Miasto monitorowane, z bezpłatnym dostępem do internetu. Wkrótce taki może być Chorzów.
Chorzów w Wi-Fi
Pomóc ma w tym miejska radiowa sieć szkieletowa. Dzięki niej chorzowianie i odwiedzający nasze miasto będą mogli bezpłatnie skorzystać z internetu. A za sprawą mobilnych kamer będzie też bezpieczniej. - To drogie przedsięwzięcie, oszacowane na około 5 mln zł. Dlatego liczymy na pomoc Unii Europejskiej. Trwają ostatnie przygotowania wniosku o unijną dotację. Odpowiedni projekt powinien być gotowy w lipcu – mówi Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa ds. gospodarczych. 

Czytaj też: Plac Mickiewicza w oku kamer?

Kamery pojawiłyby się w najbardziej niebezpiecznych częściach miasta. Dzięki swej mobilności mogłyby monitorować np. wskazane przez mieszkańców obszary Chorzowa. Być może sygnał z kamer trafiać będzie do Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego mieszczącego się w siedzibie Komendy Miejskiej Straży Pożarnej Chorzowie. - Centrum jest do tego odpowiednio przystosowane. Toczymy wstępne rozmowy na ten temat – zaznacza Marcin Michalik.

Czytaj też: Chorzowianie bezpieczniejsi 

Oprócz monitoringu pojawi się także sieć darmowych hotspotów Wi-Fi. Dzięki temu będzie można swobodnie serfować po internecie, korzystać z poczty elektronicznej. Buszowanie po internecie będzie miało jednak ograniczony zakres, tak by nie stanowiło ono konkurencji dla komercyjnych firm oferujących dostęp do sieci. - Takie są wymogi Unii Europejskiej – tłumaczy Marcin Michalik. 

Hotspoty znalazłyby się m.in. w centrum miasta oraz punktach rekreacyjnych. - Będą to miejsca, gdzie można bez problemu usiąść, wypocząć i spokojnie poserfować. Wśród nich, dla przykładu, znajdą się ul. Wolności jak i zielone tereny przy ul. Floriańskiej – mówi zastępca prezydenta.  
wojz

Reklama:

Dyskusja:

~zdziwniony

IP: 89.107.*.*

2011-06-23 21:42:18

po pierwsze komu te wifi jak nie ma turystów - chyba populizm wyborczy PO, za 5 baniek to ten monitoring chyba w technologii HD? Jedna szybkoobrotowa kamera to koszt ok 2.500 zł a kamera taka sama w HD to koszt ok 3500 $ więc ktoś nieźle zarobi?! Pewno PAn Michalik sam sobie po nocy projekt tego robił? brednie i tyle.

~dariusz Olejniczak

IP: 188.117.*.*

2011-06-25 08:12:10

Podrzuciuliśmy pomysł na strefę wolnego dostępu w okolicach Rynku, a tu taka obietnica ...za 5 baniek. Zobaczymy kiedy to będzie, bo na razie nie ma widoków nawet na wolny dostęp do neta za małą kasę.

~Raf

IP: 93.175.*.*

2011-10-20 08:08:48

WiFi na Rynku???? a kto tam siedzi i serfuje? menele? Na rynku nie ma gdzie usiąść (ławki brudne, hałas, smród spalin no i menelstwo do kwadratu). W kawiarenkach to czemu nie - ale to koszt routera czyli ok. 200 zł - co chyba fundują kawiarnie bo obroty wzrosną. Kamery w HD jak najbardziej - bo tylko na nich coś widać - ale te koszty to chyba z transmisją satelitarną!!!

~

IP: 62.233.*.*

2011-10-20 12:39:20

To kolejne bzdury Kotali i Michalika. Chcą zainstalować 10000 kamer. Chorzowa nie stać na ich interesy. Już obsługuje nas znajoma kancelaria adwokacka zamiast prawników.

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.