ChLF. Po meczu na szczycie mamy zmianę lidera

Chorzowianin 2018-11-18 | Komentarzy: 0
Ligowy hit miał ogromne znaczenie w walce o mistrzostwo. Irex Gaz pokonał Budoserwis 4:1 i zamienił się miejscami z wicemistrzem Chorzowa. Aż 16 goli padło w spotkaniu Mateco z ZZ Kadra.

I LIGA: W maju piłkarze Budoserwisu pokonali w finale Pucharu Ligi Irex Gaz 5:1 i po raz trzeci w historii sięgnęli po trofeum. Po tym sukcesie doskonale rozpoczęli sezon 2018/19 w Chorzowskiej Lidze Futsalu. Wygrali pierwsze pięć meczów. W szóstym mierzyli się z Irex Gazem, który w tych rozgrywkach stracił już punkty w starciu z Mateco. Stawka była więc ogromna: Budoserwis walczył o powiększenie przewagi do sześciu punktów, Irex Gaz nie mógł sobie pozwolić na drugą porażkę.

W niedzielne przedpołudnie w hali przy ul. Granicznej górą był mistrz Chorzowa. Lepiej rozpoczął mecz, zdobył dwie bramki. Budoserwis jeszcze w I połowie strzelił gola kontaktowego, ale - jak się okazało - było to jedyne trafienie tego zespołu. Irex po zmianie stron dołożył jeszcze dwa. Zwyciężył 4:1 i dzięki temu został nowym liderem.

Za prowadzącą dwójką podążają: Victoria Klimzowiec i Danmar/Kuś. Obie drużyny wygrały po raz czwarty w sezonie. Z trzeciego miejsca na szóste spadło Mateco. Mecz tej ekipy z ZZ Kadra przypominał, zwłaszcza w drugiej połowie, strzelaninę. Po 20 minutach było 3:2 dla Kadry, która następnie podwyższyła wynik (6:2). W końcowych minutach padała bramka za bramką. Łącznie zobaczyliśmy ich aż 16! Mateco doznało pierwszej porażki w sezonie, ulegając Kadrze 7:9.

O premierową wygraną walczył beniaminek WSD. Pierwszą połowę meczu z Klimzowcem mógł zapisać na plus. Dwa gole strzelił Adam Mania, a beniaminek prowadził niespodziewanie 2:1. Później jednak Klimzowiec odwrócił losy spotkania, zwyciężając 5:2.

Nie odbył się mecz Silesii BG Turbo z Gemini Alpolem. Drugi zespół ma problemy kadrowe, nie uzbierał piątki i oddał spotkanie walkowerem. Nie składa jednak broni i w przyszłą niedzielę ma zagrać z Klimzowcem.

6. kolejka
Victoria Klimzowiec - Thunder 6:2

K. Dylewski 2, Mateusz Winciersz 2, D. Kłosek, Marcin Winciersz - K. Kaczmarczyk, M. Nowak;
Autor Team - Danmar/Kuś 1:7
P. Biliński - M. Malik 3, R. Pleszak 2, T. Goncik, Ł. Skok;
Klimzowiec - WSD 5:2
D. Koniarek 2, Ł. Bidelski, R. Piskorz, D. Pluta - A. Mania 2;
Irex Gaz - Budoserwis 4:1
M. Dubiel 2, B. Tarnówka, A. Zygarski - M. Bystrzowski;
Silesia BG Turbo - Gemini Alpol 5:0 (walkower)
Gemini nie stawiło się na mecz;
Mateco - ZZ Kadra 7:9
D. Tukaj 2, R. Wolniewicz 2, M. Antoniak, K. Neznal, A. Poloczek - M. Majchrzak 5, K. Andrzejewski 2, A. Matuszczyk, J. Tur.

Tabela: Irex Gaz 15 pkt., Budoserwis 15, Victoria Klimzowiec 13, Silesia BG Turbo 12, Danmar/Kuś 12, Mateco 11, Klimzowiec 9, ZZ Kadra 7, Thunder 4, Autor Team 4, Gemini Alpol 2, WSD 0.

II LIGA: Ostatni zespół tabeli APN Chorzów Stary do przerwy starał się krzyżować szyki liderowi. Przegrywał z AC Hilda 3:5, ale w drugiej połowie miał już niewiele do powiedzenia. Został rozgromiony 4:11.

Druga w tabeli Bryka także zainkasowała komplet punktów i powiększyła przewagę nad kolejnym zespołem do czterech "oczek". Wspólnie dla Chorzowa zremisowało bowiem z Contrą 2:2. Z przełamania cieszy się Dam Pack. Po 3:0 z Wert Know-How awansował o trzy miejsca (obecnie jest 7.). A pokonana drużyna w drugim meczu z rzędu nie zdołała strzelić choćby jednego gola.

7. kolejka
APN Chorzów Stary - AC Hilda 4:11

M. Markosyan 2, M. Kaczmarczyk, M. Kosmala - M. Zaremba 5, M. Szewczuk 3, Ł. Stanik, R. Wawros, A. Zając;
Pauza Kraken Pub.

Tabela: AC Hilda 18 pkt. (6 meczów), Bryka 18 (7), Wspólnie dla Chorzowa 14 (7), Contra 10 (6), Eko-Tor 9 (6), Stokson 9 (7), Dam Pack 7 (7), Wert Know-How 6 (6), Koreja.pl 4 (6), Kraken Pub 4 (6), APN Chorzów Stary 3 (6).