ChLF. Od 0:3 do 5:3 z liderem

Chorzowianin 2017-10-02 | Komentarzy: 0
W pierwszej lidze Budoserwis i Irex Gaz gromią rywali, a kroku dotrzymuje im Bryka. W drugiej dotychczasowy lider spadł na piąte miejsce. Wszystko przez fatalną drugą połowę.

I LIGA: Mistrz i wicemistrz Chorzowa nie spuszczają z tonu. Budoserwis do przerwy miał problemy w spotkaniu z Silesią, przegrywał 1:2, ale później punktował rywala bezlitośnie. Co ciekawe, wygrana 8:3 nie pozwoliła mu zachować pierwszego miejsca. Irex Gaz, by zasiąść w fotelu lidera, musiał pokonać ZPM Kuś różnicą ośmiu goli. I… to zrobił! Po efektownym 11:3 zdobywca Pucharu ChLF i zwycięzca Śląskiej Ligi Mistrzów otwiera tabelę.
Trzecią drużyną, która zgromadziła dziewięć punktów, jest Bryka. Gemini Alpolowi nie pomogły cztery gole Arkadiusza Błaszczyka, najskuteczniejszego strzelca kolejki. Jego zespół wciąż plasuje się w strefie spadkowej, z zerowym dorobkiem.
Na niespodziankę zanosiło się w spotkaniu Klimzowca z AKF-em. Pierwszy halowy mistrz Chorzowa (z 2001 r.) po 20 minutach przegrywał z beniaminkiem 0:2, jednak po zmianie stron wyszarpał wygraną.
Formy z ubiegłego sezonu nie potrafi na razie odnaleźć Inprex. Uległ ekipie ZZ Kadra i po trzech kolejkach ma na koncie zaledwie punkt. A rywale - nowy zespół w elicie - już sześć.

3. kolejka
Budoserwis - Silesia 8:3

M. Petrus 3, M. Ogórek 2, M. Bystrzowski, D. Grudzień, K. Piskorz - S. Gawlyta 2, Ł. Kubara;
Klimzowiec - AKF Ślonsk 3:2
P. Krzyżowski 2, M. Ptok - A. Białas, M. Malik;
Irex Gaz - ZPM Kuś IT4Q 11:3
B. Tarnówka 3, D. Rymaszewski 2, D. Steinmann 2, K. Wysocki 2, M. Malec, A. Zygarski - Ł. Skok 2, M. Haberle;
Bryka - Gemini Alpol 6:5
M. Klaus 2, P. Wąsik 2, G. Chełminiak, R. Rzyska - A. Błaszczyk 4, D. Gaszi;
Inprex - ZZ Kadra 2:4
M. Grzywa 2 - M. Majchrzak 3, K. Andrzejewski;
Mecz Mateco - Victoria Klimzowiec został przełożony.

Czołówka tabeli: Irex Gaz 9 pkt., Budoserwis 9, Bryka 9, Klimzowiec 7, ZZ Kadra 6.

II LIGA: Najciekawsze spotkanie trzeciej kolejki miało dwa oblicza. Dotychczasowy lider, Tajfun, koncertowo rozegrał pierwszą odsłonę. 3:0 z Thunderem wydawało się dość bezpiecznym wynikiem. Jednak po zmianie stron doszło do nagłego zwrotu. Piłkarze Thundera mozolnie odrabiali straty, aż w końcu zrobili to z nawiązką, pokonując ekipę z Siemianowic 5:3. Pierwsza porażka Tajfunu w ChLF oznaczała spadek tej drużyny o cztery miejsca.
Thunder pozostał trzeci, za plecami Da Grasso, a oba te zespoły wyprzedził - gromiąc Izbę Komorniczą - Autor Team. W meczu drużyn, które w ubiegłym sezonie liczyły się w walce o awans do I ligi, WSD (dawniej Bulls) okazał się lepszy od AC Hilda.
Z pierwszych zwycięstw w sezonie cieszyły się w tej kolejce trzy zespoły: Stokson, Contra oraz Zokart. Wciąż czekają na to: Koreja.pl, Eko-Tor i Emediator.