ChLF. Mistrz traci dystans do Irex Gazu

Chorzowianin 2017-11-26 | Komentarzy: 0
Siedem meczów, siedem zwycięstw - piłkarze Irex Gazu idą po swoje, a za ich plecami dzieją się ciekawe rzeczy. Budoserwis po raz drugi w tym sezonie stracił punkty. Klimzowiec przewał zwycięski marsz ZZ Kadry, a przynależność do ścisłej czołówki potwierdziła Victoria.
ChLF. Mistrz traci dystans do Irex Gazu

Fot. Chorzowianin.pl Magazyn ChLF

I LIGA: Irex Gaz zamierza w tym sezonie odzyskać tytuł mistrzowski (który w przeszłości zdobywał pięciokrotnie) i na razie skrzętnie realizuje plan. Lider pokonał Brykę 6:4 i było to jego siódme zwycięstwo. Niestety w trakcie spotkania doszło do nieszczęśliwego wypadku. Daniel Sobczak z Bryki został trafiony piłką w oko. Do hali przy ul.Granicznej wezwana została karetka.

Po zdobyciu trzech punktów piłkarze Irex Gazu oglądali w akcji swoich najgroźniejszych rywali. Mistrz Chorzowa Budoserwis mierzył się z Mateco i początkowo wszystko szło po jego myśli. Prowadził 3:1, ale później sprawy przybrały nieoczekiwany obrót. Mateco strzeliło cztery gole z rzędu! Budoserwis ratował się wycofaniem bramkarza, co dało pozytywny efekt w postaci trafienia na 4:5. Później zaś Adrian Świerczyński wyrównał. Dla Budoserwisu remis jest jednak niczym porażka. Strata mistrza do lidera powiększyła się bowiem aż do ośmiu punktów (przy czym Irex Gaz rozegrał o jeden mecz więcej).

Rewelacyjny beniaminek, ZZ Kadra, odniósł ostatnio trzy zwycięstwa z rzędu i zameldował się w czołowej trójce. Jednak w niedzielę seria została przerwana. Kadra trafiła na dobrze dysponowany Klimzowiec i uległa mu 2:4.

Inna ekipa z Klimzowca - Victoria - potwierdziła, że w tym sezonie trzeba się z nią liczyć. Wygrała po raz czwarty w sezonie, tym razem z ZPM Kuś, a w zapasie ma jeszcze mecz zaległy z Mateco. Warto zwrócić na doskonałą obronę Victorii. W pięciu meczach straciła tylko sześć goli.

Wreszcie odpaliło Gemini Alpol. Po sześciu porażkach, w tym kilku bardzo dotkliwych, zespół zainkasował komplet punktów w spotkaniu z Silesią. Hat-trickiem popisał się Arkadiusz Błaszczyk, który zdobył już 13 bramek w sezonie i zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji snajperów (za Dorianem Grudniem - 14 goli).

7. kolejka
ZPM Kuś IT4Q - Victoria Klimzowiec 1:3

M. Maciński - S. Szostok 2, D. Kłosek;
ZZ Kadra - Klimzowiec 2:4
M. Majchrzak 2 - Ł. Stefański 2, Ł. Bidelski, M. Ptok;
Silesia - Gemini Alpol 2:3
S. Gawlyta, S. Żywica - A. Błaszczyk 3;
Irex Gaz - Bryka 6:4
A. Zygarski 3, D. Langner, K. Wysocki, M. Tkacz - R. Rzyska 2, A. Kudłaciok, K. Ziółkowski;
Budoserwis - Mateco 5:5
D. Grudzień 2, M. Bystrzowski, M. Petrus, A. Świerczyński - K. Zawadzki 2, K. Neznal, A. Poloczek, R. Wolniewicz.
Pauza AKF Ślonsk.

Czołówka tabeli: Irex Gaz 21 pkt. (7 meczów), Budoserwis 13 (6), Klimzowiec 12 (6), Victoria Klimzowiec 12 (5), ZZ Kadra 12 (6), Bryka 9 (7).


II LIGA: Z zaplanowanych dziewięciu spotkań odbyło się tylko siedem. ŚAF Silesia FC po raz drugi w sezonie "oddała" mecz walkowerem. Jeśli zrobi to raz jeszcze, zostanie wykluczona z rozgrywek. Sporą niespodzianką była absencja piłkarzy Da Grasso - zespół ten jeszcze kilka tygodni temu był liderem tabeli - w sobotni poranek w hali przy ul. Granicznej.

Meczem kolejki było starcie WSD z Autor Teamem. Padło w nim pięć goli, a wszystkie zdobyli piłkarze o imieniu Tomasz. Dla WSD - trzy razy trafił Tomasz Pogoda, dla pokonanych - dwukrotnie Tomasz Czopnik.

Po tej wygranej WSD objęło prowadzenie w tabeli. Mało kto mógł się spodziewać, że dotychczasowy lider Thunder straci punkty w meczu z przedostatnim w tabeli Eko-Torem. A jednak! Thunder przegrał 1:4.

Niecodziennym wynikiem zakończyło się spotkanie Emediatora z AC Hilda. Ostatni zespół II ligi stawił się na ten mecz w pięcioosobowym składzie, bez nominalnego bramkarza. Piłka lądowała w jego bramce aż... 19 razy!

9. kolejka
Dam Pack - APN Chorzów Stary 1:1

S. Kacprzyk - M. Kaczmarczyk;
Tajfun - Koreja.pl 1:2
P. Świerk - M. Gruszka, A. Langer;
Zokart - Wspólnie dla Chorzowa 1:3
P. Urbańczyk - Ł. Gasior, T. Marzetz, T. Rybacki;
Da Grasso - UM Świętochłowice 0:5 (walkower)
Da Grasso nie stawiło się na zawody;
WSD - Autor Team 3:2
T. Pogoda 3 - T. Czopnik 2;
Emediator - AC Hilda 0:19
M. Zaremba 4, D. Piech 4, D. Magrowski 3, B. Breguła 2, K. Kandziora 2, M. Szewczuk 2, M. Bartłomiejczyk, Ł. Borawski;
ŚAF Silesia FC - Contra 0:5 (walkower)
ŚAF Silesia FC nie stawiła się na zawody;
Stokson - Izba Komornicza Katowice 8:2
K. Kolebski 4, K. Przerwa 2, M. Kolebski, Ł. Okoniewski - A. Kardaczka, R. Przyłębski;
Eko-Tor - Thunder 4:1
K. Mierzwa 2, A. Beiner, D. Zubrzycki - S. Niechcioł.

Czołówka tabeli: WSD 24 pkt., Thunder 21, Autor Team 21, AC Hilda 20, Da Grasso 18, APN Chorzów Stary 16, Contra 16, Stokson 16.

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.