ChLF. Irex Gaz w niesamowitym gazie

Chorzowianin 2017-10-08 | Komentarzy: 0
Wicemistrz Chorzowa w tym sezonie pręży muskuły. W trzecim kolejnym meczu rozgromił przeciwnika. Tymczasem Budoserwis niespodziewanie przegrał z Victorią, porażki doznała także Bryka.
ChLF. Irex Gaz w niesamowitym gazie

Fot. Chorzowianin.pl Magazyn ChLF

I LIGA: Każdy zespół marzy o tym, by "być w gazie" - osiągnąć bardzo wysoką formę i wygrywać mecz za meczem. W takim "gazie" z pewnością znajdują się obecnie zawodnicy Irex Gazu. Wprawdzie ten sezon zaczęli od skromnego 1:0 z Mateco, ale kolejne ich wyniki (a zwłaszcza dominacja na boisku) muszą imponować. Wicemistrz ChLF pokonał 9:0 Gemini Alpol, 11:3 ZPM Kuś, zaś w niedzielę rozgromił 10:1 Silesię. Piłkarze dawnego Mareksu rozumieli się na boisku bez słów. Przyjemnie patrzyło się na ich rozgrywane z polotem akcje i efektowne bramki. Wkrótce będzie je można zobaczyć w pierwszym w tym sezonie odcinku naszego Magazynu ChLF.
Ireksowi dotychczas dotrzymywali kroku: Budoserwis i Bryka. Jednak obie te drużyny doznały w niedzielę porażek. Pewnie dla wielu zaskoczeniem była przegrana mistrza, ale przyznać trzeba, że Victoria Klimzowiec pokazuje w tym sezonie naprawdę dobry futsal. Przetrzymała ataki Budoserwisu, a w końcówce wyprowadziła zabójczą kontrę, którą wykończył Michał Winciersz.
Natomiast pogromcą Bryki została ZZ Kadra. Nowy zespół w elicie już otrząsnął się po 2:10 z Budoserwisem. Wygrał dwa mecze z rzędu i plasuje się na wysokiej czwartej pozycji.
Nowym wiceliderem został Klimzowiec. W zeszłym sezonie dwukrotnie przegrywał z Gemini Alpolem (3:4, 1:3), ale w tej edycji wziął rewanż, zwyciężając 4:0. Inna sprawa, że rywal zupełnie nie przypomina zespołu sprzed kilku-kilkunastu miesięcy, który sprawiał problemy każdemu w I lidze. Gemini straciło najwięcej bramek w tym sezonie - 24.
Pierwszy punkt wywalczyli zawodnicy ZPM Kuś. Po remisie z Inpreksem opuścili strefę spadkową. Znalazł się w niej za to AKF Ślonsk, dla którego Mateco okazało się zbyt wymagającym przeciwnikiem.

4. kolejka
Budoserwis - Victoria Klimzowiec 1:2

M. Bystrzowski - A. Winciersz, Michał Winciersz;
Silesia - Irex Gaz 1:10
A. Zygarski 4, B. Tarnówka 2, A. Kubicki, D. Rymaszewski, D. Steinmann, K. Wysocki - S. Gawlyta;
Klimzowiec - Gemini Alpol 4:0
S. Koniarek 2, Ł. Stefański, A. Świerkowski;
ZPM Kuś IT4Q - Inprex 1:1
M. Maciński - A. Krensel;
AKF Ślonsk - Mateco 1:5
T. Goncik - D. Kasperek, K. Neznal, A. Poloczek, R. Wolniewicz, K. Zawadzki;
ZZ Kadra - Bryka 5:1
M. Majchrzak 2, M. Leszczyński 2, A. Matuszczyk - K. Ziółkowski.

Czołówka tabeli: Irex Gaz 12 pkt., Klimzowiec 10, Budoserwis 9, ZZ Kadra 9, Bryka 9.


II LIGA: Na zapleczu elity stopniowo wykrusza się grono drużyn, które mogą się pochwalić maksymalną zdobyczą. Wypadł z niego Thunder, po porażce 2:5 ze Stoksonem. Dwanaście punktów na koncie mają już tylko trzy zespoły: Autor Team, Da Grasso i WSD. Ten ostatni powiększył dorobek bez wysiłku - ŚAF Silesia FC nie uzbierała składu na to spotkanie. Pierwszy walkower sezonu 2017/18 stał się więc faktem.

4. kolejka
Da Grasso - Tajfun 4:3

M. Skorupa, M. Sławiec, G. Tomkowicz, S. Złocki - P. Łojek 2, M. Kupka;
Emediator - Eko-Tor 2:3
Ł. Duda, P. Urbas - B. Góralski 2, K. Sopolski;
Contra - Zokart 4:2
P. Brodocz 3, P. Smak - K. Boksa, Ł. Grzywacz;
Autor Team - Koreja.pl 3:1
P. Kozieł 2, B. Grosicki - P. Stefan;
AC Hilda - Izba Komornicza Katowice 7:3
M. Bartłomiejczyk 2, Ł. Borowski 2, A. Szewczuk 2, D. Magrowski - R. Przyłębski 2, T. Galus;
ŚAF Silesia FC - WSD 0:5 (walkower)
ŚAF Silesia nie stawiła się na zawody;
Wspólnie dla Chorzowa - APN Chorzów Stary 2:6
A. Łaskawiec, M. Ritter - M. Markosyan 3, Ł. Szczepka 2, T. Manjura;
Thunder - Stokson 2:5
D. Rybarek 2 - K. Krzywoń 3, K. Przerwa, A. Wylegała;
UM Świętochłowice - Dam Pack 4:3
A. Flaczek 2, G. Lesik, A. Sopicki - P. Tkocz 2, R. Herok.

Czołówka tabeli: Autor Team 12 pkt., WSD 12, Da Grasso 12, Thunder 9, AC Hilda 7, Stokson 7, UM Świętochłowice 7.

W kolejny weekend odbędą się tylko spotkania II ligi (14 października). Pierwszoligowcy mają przerwę z uwagi na organizowane przez MORiS 15 października biegi przełajowe w Chorzowie Batorym.

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.