ChLF. Fuzja wypaliła

Chorzowianin 2018-11-06 | Komentarzy: 0
Danmar Kuś, czyli zespół powstały z połączenia AKF Ślonsk i ZPM Kuś, wygrał trzeci mecz z rzędu i jest już w górnej połowie tabeli. Niecodzienny przebieg miało spotkanie na szczycie w II lidze.

I LIGA: W historii Chorzowskiej Ligi Futsalu było już kilka fuzji. Zespoły łączyły się, by stworzyć silniejszą ekipę. Nie każdemu to się udawało, ale Danmar/Kuś na razie zaskakuje na plus. Fuzja wypaliła, zwłaszcza patrząc na trzy ostatnie kolejki. Zespół powstały z połączenia AKF Ślonsk oraz ZPM Kuś rozbił Gemini Alpol 4:0 i awansował na szóstą pozycję. W poprzednich sezonach Kuś i AKF bronili się przed spadkiem, teraz mają szansę zagrać o coś więcej.
Dla piłkarzy Klimzowca mecz z Budoserwisem miał ogromne znaczenie. Po dwóch wcześniejszych porażkach nie mogli pozwolić sobie na trzecią, chcąc zachować kontakt ze ścisłą czołówką. Mecz dwóch uznanych firm był - jak praktycznie każde ich starcie - bardzo wyrównany. O jedną bramkę lepszy okazał się Budoserwis (2:1), który umocnił się na prowadzeniu. Za liderem podąża Irex Gaz, który w tej kolejce niespodziewanie męczył się z zamykającym tabelę WSD (4:3). Mistrz awansował na drugą pozycję, korzystając z remisu w spotkaniu Victorii z Mateco (skrót tego meczu pokażemy Wam na naszym portalu w magazynie ChLF FLASH).
Warto dodać, że w następnej kolejce czeka nas ligowy hit. 18 listopada (godz. 10.30) Budoserwis zmierzy się z Irex Gazem.

5. kolejka
Victoria Klimzowiec - Mateco 3:3

D. Kłosek 3 - A. Poloczek, R. Wolniewicz, K. Zawadzki;
Silesia BG Turbo - Autor Team 6:4
P. Golba 2, M. Malec 2, Ł. Kubara, K. Piekarski - M. Chwiendacz 2, T. Czopnik, A. Prandzioch;
Budoserwis - Klimzowiec 2:1
P. Krzyżowski, M. Śliwa - M. Kucharczyk;
Danmar/Kuś - Gemini Alpol 4:0
T. Goncik, P. Karwiński, R. Pleszak, Ł. Skok;
WSD - Irex Gaz 3:4
D. Barteczka, M. Caus, A. Mania - M. Grzywa, P. Lokwenc, A. Stachański, A. Zygarski;
Thunder - ZZ Kadra 5:5
M. Nowak 2, S. Niechcioł, T. Ptaszek, D. Rybarek - M. Majchrzak 2, A. Matuszczyk, R. Siegert, A. Sikora.

Tabela: Budoserwis 15 pkt., Irex Gaz 12, Mateco 11, Victoria Klimzowiec 10, Silesia BG Turbo 9, Danmar/Kuś 9, Klimzowiec 6, Thunder 4, ZZ Kadra 4, Autor Team 4, Gemini Alpol 2, WSD 0.

II LIGA: Niecodzienny przebieg miał mecz na szczycie pomiędzy dotychczasowym liderem Wspólnie dla Chorzowa i drugim w tabeli AC Hilda. W pierwszej połowie jeden z graczy Hildy doznał poważnej kontuzji stawu skokowego. Do hali przy Granicznej wezwano karetkę, a mecz został przerwany na ok. 30 minut. Po wznowieniu gry - w II połowie - ponownie trzeba było dzwonić po ambulans, tym razem uraz kostki wykluczył piłkarza Wspólnie dla Chorzowa. Co ważne, obie kontuzje nie wynikały z brutalnej gry. Ot, pech… Mecz zakończył się sukcesem Hildy (3:2), która dzięki temu została nowym liderem. Wspólnie dla Chorzowa spadło na trzecie miejsce, wyprzedzone przez Brykę.
Po słabszym początku sezonu rozkręca się Contra. Wygrała po raz trzeci z rzędu (5:0 ze Stoksonem), a w następnej kolejce (17.11.) zmierzy się z WdCh. Z pierwszej wiktorii w sezonie cieszą się gracze Krakena. Po 4:3 z Dam Packiem przesunęli się z ostatniego (11.) miejsca na ósme.

6. kolejka
AC Hilda - Wspólnie dla Chorzowa 3:2

B. Breguła, Ł. Stanik, A. Zając - M. Kandziora, A. Mordzak;
Dam Pack - Kraken Pub 3:4
J. Lachowski, G. Lesik, S. Stanusz - J. Adamczyk, D. Lenert, R. Mrotek, S. Olszewski;
Pauza Koreja.pl.

Tabela: AC Hilda 15 pkt. (5 meczów), Bryka 15 (6), Wspólnie dla Chorzowa 13 (6), Contra 9 (5), Stokson 9 (6), Wert Know-How 6 (5), Eko-Tor 6 (5), Kraken 4 (6), Koreja.pl 4 (5), Dam Pack 4 (6), APN Chorzów Stary 3 (5).