ChLF. Filmowe gole na Granicznej

Chorzowianin 2018-10-29 | Komentarzy: 0
Jedyną niespodzianką niedzielnej kolejki w I lidze był remis Mateco z plasującym się w strefie spadkowej Gemini. W zatrzymaniu wicelidera duży udział miał Dariusz Gaszi, który zdobył dwie przepiękne bramki.
ChLF. Filmowe gole na Granicznej

Fot. Chorzowianin.pl Magazyn ChLF FLASH

I LIGA: 24 gole strzelone, zaledwie 4 stracone i komplet 12 punktów. Piłkarze Budoserwisu doskonale rozpoczęli sezon 2018/19 i zasłużenie otwierają tabelę. Mecz z zamykającym tabelę WSD wygrali łatwo, pewnie i wysoko (7:2). A Michał Petrus, autor hat-tricka, dołączył do Mateusza Malca z Silesii - obaj prowadzą w klasyfikacji strzelców (7 goli).
Wydawało się, że podobny przebieg może mieć spotkanie wicelidera Mateco z przedostatnim Gemini. Tym bardziej, że drugi zespół przystępował do gry bez nominalnego bramkarza (między słupkami stanął Rafał Szałkowski). Mateco już w 1. minucie objęło prowadzenie, ale rywal nie zamierzał się poddawać, co zaowocowało wymianą ciosów. Dwie przepiękne bramki zdobył Dariusz Gaszi. Piłkarz Gemini wyrównał na 1:1 "bombą" w samo okienko, zaś w II połowie trafił na 3:3 po kapitalnym rajdzie, ogrywając kilku przeciwników. Mateco za moment strzeliło na 4:3, ale Arkadiusz Krawczyk - uderzeniem głową - doprowadził do niespodziewanego remisu.
Dwójkę Budoserwis - Mateco gonią Victoria i Irex Gaz. Drużyna z Klimzowca rozgromiła Kadrę (8:0), zaś mistrz ChLF wygrał 3:1 z Silesią.
W spotkaniu Klimzowca z Autor Teamem w rolach głównych wystąpili bracia Piskorzowie, którzy strzelili cztery gole, a dzielnie wspierał ich Daniel Koniarek. Chorzowianie wygrali 6:2, a zespół z Siemianowic po udanym początku (4 pkt. w dwóch meczach) został pokonany po raz drugi.
Z kolei Danmar/Kuś po dwóch porażkach na starcie sezonu złapał właściwy rytm. Po pokonaniu WSD wygrał także z Thunderem i awansował na 7. pozycję.
W następnej kolejce (4.11.) warto zwrócić uwagę szczególnie na dwa pojedynki: Victoria Klimzowiec - Mateco (godz. 8.00) i Budoserwis - Klimzowiec (godz. 9.40).

4. kolejka
ZZ Kadra - Victoria Klimzowiec 0:8

D. Kłosek 2, Mateusz Winciersz 2, K. Dylewski, P. Guzowski, D. Lediński, Marcin Winciersz;
Budoserwis - WSD 7:2
M. Petrus 3, M. Bystrzowski, P. Krzyżowski, M. Stec, A. Świerczyński - A. Mania, Ł. Sabalski;
Autor Team - Klimzowiec 2:6
P. Kozieł, M. Matusiak - K. Piskorz 3, D. Koniarek 2, R. Piskorz;
Danmar/Kuś - Thunder 4:1
P. Karwiński 2, R. Pleszak, Ł. Skok - Ł. Molo;
Irex Gaz - Silesia 3:1
M. Grzywa 2, Ł. Szczyrba - K. Fredyk;
Gemini - Mateco 4:4
D. Gaszi 2, A. Krawczyk 2 - K. Zawadzki 2, K. Neznal, R. Wolniewicz.

Tabela: Budoserwis 12 pkt., Mateco 10, Victoria Klimzowiec 9, Irex Gaz 9, Klimzowiec 6, Silesia BG Turbo 6, Danmar/Kuś 6, Autor Team 4, Thunder 3, ZZ Kadra 3, Gemini 2, WSD 0.


II LIGA: Piłkarze Wspólnie dla Chorzowa w kwietniu 2016 r. spadli z I ligi i od tej pory występują na jej zapleczu. W ostatnich dwóch sezonach nie udało im się zakwalifikować do grupy mistrzowskiej, zajmowali 12. i 11. miejsce. Zupełnie inaczej wiedzie im się w bieżących rozgrywkach. Po pięciu kolejkach Wspólnie przewodzi stawce. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że dotychczas grało z zespołami plasującymi się w dolnych rejonach tabeli (w sobotę 8:2 z Kraken Pubem). Prawdziwym testem dla lidera będzie sobotnie spotkanie (3.11., godz. 8.00) z drugim w tabeli AC Hilda. Wicelider w tej kolejce przegrywał po 20 minutach z Dam Packiem 1:2, ale po przerwie zdobył pięć bramek, nie tracąc żadnej.
Bryka szybko otrząsnęła się po porażce ze wspomnianą Hildą. W meczu, którego stawką było trzecie miejsce, nie dała szans Stoksonowi. Także Contra i APN mają powody do zadowolenia. Dla ekipy z Chorzowa Starego 2:1 z Koreją to pierwsze zwycięstwo w sezonie.

5. kolejka
Koreja.pl - APN Chorzów Stary 1:2

A. Siąkowski - Ł. Górecki, M. Markosyan;
AC Hilda - Dam Pack 6:2
A. Zając 3, M. Zaremba, D. Magrowski, M. Szewczuk - J. Lachowski, G. Misterka;
Wert Know-How - Contra 2:3
Ł. Gąsior, M. Knap - M. Hadzik, A. Kutschereiter, Ł. Misdzioł;
Kraken Pub - Wspólnie dla Chorzowa 2:8
Ł. Duda, Marcin Kowalski - M. Gruchalski 2, M. Kandziora 2, K. Kośny, T. Marzetz, G. Pujanek, T. Rybacki;
Stokson - Bryka 2:7
A. Bieniek, K. Przerwa - D. Grudzień 3, M. Cuber, B. Grosicki, A. Klama, P. Wąsik;
Pauza Eko-Tor.

Tabela: Wspólnie dla Chorzowa 13 pkt. (5 meczów), AC Hilda 12 (4), Bryka 12 (5), Stokson 9 (5), Contra 6 (4), Wert Know-How 6 (4), Koreja.pl 4 (5), Dam Pack 4 (5), Eko-Tor 3 (4), APN Chorzów Stary 3 (4), Kraken Pub 1 (5).

(mf)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.