ChLF. Faworyci nie zawiedli, hit na horyzoncie

Chorzowianin 2017-12-04 | Komentarzy: 0
Irex Gaz, Budoserwis, Klimzowiec, a także znakomicie spisująca się w tym sezonie Victoria zgarnęli po trzy punkty. W najbliższą niedzielę czeka nas mecz, który będzie miał ogromne znaczenie w rywalizacji o tytuł: lider zmierzy się z mistrzem.
ChLF. Faworyci nie zawiedli, hit na horyzoncie

I LIGA: Jeśli ktoś liczył na niespodzianki w ósmej kolejce, musiał czuć się rozczarowany. Komplet zwycięstw odnieśli faworyci. Jednak poza Budoserwisem, który rozgromił ostatnie w tabeli Gemini, zespoły z czołówki nie miały łatwej przeprawy.
W meczu Irex Gazu z ZZ Kadra przez pół godziny było 0:0. Wynik otworzył Michał Tkacz, ale za moment wyrównał Mateusz Majchrzak i zapachniało niespodzianką. Jednak w ostatnich pięciu minutach lider trzykrotnie zmusił do kapitulacji bramkarza zespołu z Bielszowic.
Tomasz Budzik i Łukasz Misdzioł (znani z występów w wycofanym niedawno z ligi Inpreksie) wzmocnili Klimzowiec. Ten pierwszy miał spory udział w zwycięstwie swojej nowej ekipy z Bryką. Strzelił dwa gole.
Najlepsza defensywa ligowa (Victoria) zmierzyła się z najsłabszym atakiem (AKF Ślonsk). Można się było spodziewać niskiego wyniku. Victoria zwyciężyła 2:1.
W ostatnim spotkaniu z trzech punktów cieszyło się Mateco. Wprawdzie po golu Mariusza Macińskiego ZPM Kuś złapał kontakt (przegrywał na początku II połowy tylko 1:2), ale później trafiali już tylko zawodnicy w koszulkach w biało-czerwone pasy.
W następnej kolejce czeka nas ligowy hit! W niedzielę, 10 grudnia, Irex Gaz zmierzy się z Budoserwisem (godz. 10.30). Mistrz stracił w tym sezonie już pięć punktów. Na kolejne niepowodzenie pozwolić sobie nie może. Jeśli natomiast wygra Irex, wówczas wykona milowy krok w stronę szóstego tytułu.

8. kolejka
AKF Ślonsk - Victoria Klimzowiec 1:2

P. Karwiński - D. Kłosek 2;
Budoserwis - Gemini Alpol 9:2
M. Bystrzowski 2, D. Grudzień 2, A. Świerczyński 2, M. Ogórek, M. Petrus, K. Piskorz - R. Szałkowski 2;
ZZ Kadra - Irex Gaz 1:4
M. Majchrzak - A. Kubicki, P. Lokwenc, M. Tkacz, A. Zygarski;
Klimzowiec - Bryka 3:1
T. Budzik 2, D. Koniarek - P. Wąsik;
Mateco - ZPM Kuś IT4Q 4:1
K. Zawadzki 2, A. Neznal, K. Neznal - M. Maciński;
Pauza Silesia.

Czołówka tabeli: Irex Gaz 24 pkt. (8 meczów), Budoserwis 16 (7), Klimzowiec 15 (7), Victoria Klimzowiec 15 (6), ZZ Kadra 12 (7), Mateco 10 (6).


II LIGA: W przeciwieństwie do rozgrywek pierwszoligowych, na zapleczu elity nie ma wyraźnego faworyta. Praktycznie co kolejkę ktoś z drużyn czołówki gubi punkty. Tym razem spotkało to lidera WSD, który tylko zremisował 3:3 z Koreja.pl.
Niewiele brakowało, a potknięcie zanotowałby także Autor Team. Po 20 minutach przegrywał z Zokartem 2:3, jednak w drugiej połowie odwrócił losy spotkania (5:4).
Thunder kontra Da Grasso - ten mecz wydawał się najciekawszym w 10. kolejce, ale był takim tylko przez pierwszą część (wynik 2:1). Po zmianie stron Thunder rozbił rywala, strzelając mu pięć goli i nie tracąc żadnego.
Warto podkreślić znakomitą postawę AC Hilda i Contry, które regularnie punktują od kilku tygodni. Pierwsza z ekip wygrała pięć kolejnych spotkań, zaś Contra - cztery.

10. kolejka
UM Świętochłowice - Eko-Tor 3:4

G.  Lesik, K. Nieć, Ł. Nowak - K. Mierzwa 4;
AC Hilda - ŚAF Silesia FC 7:2
M. Zaremba 2, M. Szewczuk 2, B. Breguła, D. Piech, A. Porwoł - W. Kuczera, T. Nadolski;
APN Chorzów Stary - Tajfun 0:2
K. Czapura 2;
Contra - Stokson 7:5
D. Swatek 2, T. Bieniek, P. Brodocz, D. Smak, P. Smak, A. Zajdel - K. Kolebski 4, K. Przerwa;
Wspólnie dla Chorzowa - Emediator 6:2
Ł. Gasior 2, T. Rybacki 2, K. Kośny, T. Marzetz - Ł. Michnik, M. Skoda;
Thunder - Da Grasso 7:1
K. Kaczmarczyk 3, M. Nowak 2, D. Burczyk, T. Ptaszek - K. Grędysa;
Autor Team - Zokart 5:4
T. Czopnik 3, P. Bejm, A. Prandzioch - M. Mikoda 3, K. Więcek;
Koreja.pl - WSD 3:3
A. Langer, A. Sersan, P. Stefan - K. Banaszak, R. Jabłoński, M. Kapuściński;
Izba Komornicza Katowice - Dam Pack 3:5
G. Rożkiewicz 2, R. Przyłębski - R. Oczko 2, K. Colik 2, P. Tkocz.

Czołówka tabeli: WSD 25 pkt., Thunder 24, Autor Team 24, AC Hilda 23, Contra 19, Da Grasso 18.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.