ChLF. Druga liga już podzielona

Chorzowianin 2018-02-13 | Komentarzy: 0
Poznaliśmy dziewięć zespołów, które powalczą o awans do elity. W ostatniej chwili z czołowej "dziewiątki" wypadł Urząd Miasta Świętochłowice.
ChLF. Druga liga już podzielona

I LIGA: Po dwudziestu minutach spotkania lidera z ostatnią drużyną tabeli na tablicy widniał dość zaskakujący wynik - 0:0. Bramki zaczęły padać po przerwie, i to aż osiem. Irex Gaz trafił trzykrotnie i mimo ambitnej postawy piłkarzy Gemini zanotował już dwunaste kolejne zwycięstwo. Na drugie miejsce awansował Budoserwis, który zmierzył się z ZZ Kadra. Aktualny mistrz Chorzowa jesienią rozgromił beniaminka 10:2, tym razem miał zdecydowanie trudniejszą przeprawę (5:4). Klimzowiec i Victoria tracą w tym sezonie bardzo mało bramek, można więc było spodziewać się w derbach bardzo niskiego wyniku (w I rundzie Klimzowiec wygrał 1:0). I tu zaskoczenie - tym razem "przemówiła" ofensywa, a spotkanie zakończyło się remisem 3:3.
Od listopada zawodnicy AKF Ślonsk grają "w kratkę". Zwycięstwa przeplatają porażkami. Skoro więc przed tygodniem ulegli Budoserwisowi, to tym razem zainkasowali trzy punkty w spotkaniu z Bryką.
Największymi wygranymi kolejki wydają się piłkarze ZPM Kuś. Rozmiary ich zwycięstwa z Silesią - aż 8:2 - muszą budzić szacunek, a do tego zespół powiększył przewagę nad ostatnim w tabeli Gemini do pięciu punktów.

13. kolejka
Silesia - ZPM Kuś IT4Q 2:8

M. Rosołowski 2 - Ł. Skok 4, J. Kowalski 2, M. Chrobok, M. Mateja;
Gemini Alpol - Irex Gaz 3:5
R. Szałkowski 2, A. Krawczyk - D. Rymaszewski 3, M. Dubiel, A. Kubicki;
Klimzowiec - Victoria Klimzowiec 3:3
T. Budzik, D. Koniarek, M. Ptok - K. Dylewski 2, M. Błaszkiewicz;
Bryka - AKF Ślonsk 1:5
P. Wąsik - M. Kowalski, D. Kukułka, D. Malec, M. Malik, K. Tkacz;
Budoserwis - ZZ Kadra 5:4
M. Petrus 2, M. Śliwa 2, D. Grudzień - D. Chwist 2, K. Andrzejewski, M. Korban;
Pauza Mateco.

Tabela: Irex Gaz 36 pkt. (12 meczów), Budoserwis 25 (11), Victoria 24 (12), Klimzowiec 22 (10), ZZ Kadra 19 (12), Mateco 16 (11), AKF Ślonsk 12 (12), Silesia 10 (12), Bryka 10 (12), ZPM Kuś 9 (12), Gemini Alpol 4 (12).


II LIGA: W ostatniej kolejce rundy zasadniczej kilka drużyn toczyło walkę o grę w grupie mistrzowskiej (zespoły z miejsc 1-9). Ważny dla układu tabeli był mecz Contry z UM Świętochłowice. Padł remis 2:2, po którym bezpieczna była już Contra, zaś zespół z ratusza musiał czekać na wyniki innych spotkań. Urzędnicy mieli pecha. APN Chorzów Stary niespodziewanie wygrał z Thunderem 4:3, wyprzedzając świętochłowiczan w tabeli (to samo zrobił Stokson, który punkty zainkasował walkowerem - po wycofaniu ŚAF Silesia FC).
Świetny finisz rundy zasadniczej zanotowali zawodnicy Wspólnie dla Chorzowa. Zwyciężali z wyżej notowanymi: Contrą, UM Świętochłowice, a w miniony weekend także z wiceliderem Autor Teamem 4:2. Ta szarża nie dała im jednak miejsca w czołowej "9", straty z wcześniejszej części sezonu były zbyt duże.

17. kolejka
Eko-Tor - Zokart 4:3

B. Góralski, R. Liksza, K. Mierzwa, P. Owczarski - M. Mikoda, B. Nowak, K. Więcek;
Contra - UM Świętochłowice 2:2
P. Brodocz, D. Smak - A. Flaczek, A. Sopicki;
Da Grasso - Dam Pack 1:0
M. Grędysa;
Tajfun - WSD 3:4
M. Hanf, B. Mączka, P. Świerk - D. Barteczka, M. Kapuściński, A. Mania, T. Pogoda;
AC Hilda - Koreja.pl 2:1
M. Szewczuk, A. Zając - G. Górka;
Emediator - Izba Komornicza Katowice 0:4
P. Diederichs 2, R. Przyłębski, G. Rożkiewicz;
Thunder - APN Chorzów Stary 3:4
S. Niechcioł, M. Nowak, D. Rybarek - M. Leszczyński 2, K. Jakubowski, T. Manjura;
Wspólnie dla Chorzowa - Autor Team 4:2
M. Gruchalski 2, K. Kośny, M. Ritter - T. Czopnik, B. Fic;
Stokson - ŚAF Silesia FC 5:0 (walkower)
po wycofaniu z ligi ŚAF Silesia FC

Tabela po rundzie zasadniczej

W grupie mistrzowskiej zagrają: WSD 43 pkt., AC Hilda 38, Autor Team 36, Thunder 33, Da Grasso 33, Contra 29, APN Chorzów Stary 29, Tajfun 28, Stokson 28.
W grupie spadkowej zagrają: UM Świętochłowice 27, Wspólnie dla Chorzowa 25, Dam Pack 24, Eko-Tor 23, Izba Komornicza 17, Koreja.pl 14, Zokart 7, Emediator 6.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.