ChLF. Do tytułu brakuje im trzech zwycięstw

Chorzowianin 2018-03-05 | Komentarzy: 0
Jeśli Irex Gaz nie straci nagle formy - a na razie nic na to nie wskazuje - to już w marcu może świętować mistrzostwo. W meczu na szczycie drugiej ligi WSD wysoko pokonał Hildę.
ChLF. Do tytułu brakuje im trzech zwycięstw

Fot. Chorzowianin.pl | Magazyn ChLF FLASH

I LIGA: Gdy w październiku Budoserwis przegrał z Victorią 1:2, wynik ten uznany został za dużą niespodziankę. Jednak w następnych kolejkach drużyna z Klimzowca nadal gromadziła punkty, a mistrz w tym sezonie nie jest już tak mocny jak w dwóch poprzednich edycjach ChLF. Przed rewanżem obie drużyny były więc postrzegane jako równorzędni partnerzy (był to mecz drugiego z trzecim zespołem tabeli) i znalazło to potwierdzenie na boisku. Budoserwis prowadził 2:0, ale w II połowie Victoria doprowadziła do remisu i spotkanie zakończyło się remisem.
Po niedzielnej kolejce między Budoserwisem a Victorią znajduje się Klimzowiec. Zespół Dariusza Malika wysoko wygrał z zamykającym tabelę Gemini, które w ostatnich tygodniach pokazywało nieco lepszy futsal, ale tym razem nie zdołało strzelić choćby jednego gola.
Ze spokojem swoją robotę wykonuje lider. Irex Gaz zwyciężył po raz czternasty z rzędu (3:0 z Silesią) i… powoli może już zerkać w kalendarz. By zapewnić sobie mistrzostwo (bez oglądania się na wyniki rywali), potrzebuje jeszcze trzech wygranych. W najbliższych tygodniach zmierzy się z: AKF-em, Klimzowcem i Bryką. Wydaje się, że tylko z tym drugim może mieć ciężką przeprawę.

15. kolejka
Victoria Klimzowiec - Budoserwis 2:2

D. Kłosek, A. Winciersz - M. Petrus, K. Piskorz;
Bryka - ZZ Kadra 1:4
L. Weihs - D. Chwist 2, M. Kaiser 2;
Irex Gaz - Silesia 3:0
M. Dubiel 2, G. Gawron;
Klimzowiec - Gemini Alpol 5:0
D. Koniarek 3, D. Malik, A. Świerkowski;
Mateco - AKF Ślonsk 3:1
R. Wolniewicz 2, A. Neznal - D. Malec;
Pauza ZPM Kuś IT4Q.

Tabela: Irex Gaz 42 pkt. (14 meczów), Budoserwis 30 (14), Klimzowiec 29 (13), Victoria 28 (14), ZZ Kadra 22 (13), Mateco 19 (13), AKF Ślonsk 12 (14), Silesia 10 (14), Bryka 10 (14), ZPM Kuś 9 (13), Gemini 7 (14).


II LIGA: Po rundzie zasadniczej AC Hilda zajmowała drugie miejsce (po 26 kolejkach będzie premiowane awansem), z dwupunktową przewagą nad następną ekipą. Wystarczyły dwie kolejki, by sytuacja Hildy zmieniła się diametralnie. Najpierw przegrała ze Stoksonem, a w miniony weekend została rozgromiona przez lidera WSD (3:8). Konsekwencje są spore - niedawny wicelider spadł na czwartą pozycję i ma już cztery "oczka" straty do drużyny z drugiego miejsca (Autor Team).
Sześć zwycięstw, potem sześć porażek i znowu sześć zwycięstw - takie wyniki do tej pory notowało Da Grasso. W tej kolejce doszło do przełomu. Da Grasso po raz pierwszy zremisowało (2:2 z APN-em), wypuszczając z rąk prowadzenie 2:0.
W drugiej grupie znakomitą serię notują piłkarze Wspólnie dla Chorzowa. Wygrali piąty kolejny mecz, tym razem 3:2 z UM Świętochłowice, dzięki czemu otwierają tabelę grupy spadkowej.

Grupa mistrzowska, 19. kolejka
APN Chorzów Stary - Da Grasso 2:2

M. Kaczmarczyk, M. Markosyan - M. Grędysa, P. Witek;
Tajfun - Thunder 2:4
B. Mączka, S. Morawin - K. Kaczmarczyk 2, M. Nowak, T. Ptaszek;
Stokson - Autor Team 2:7
K. Krzywoń, K. Przerwa - M. Chwiendacz 5, P. Kozieł, D. Matusiak;
WSD - AC Hilda 8:3
T. Pogoda 4, K. Banaszak, D. Dziadek, R. Jabłoński, M. Kapuściński - B. Breguła, D. Chojnacki, D. Piech;
Pauza Contra.

Tabela: WSD 46 pkt. (18 meczów), Autor Team 42 (19), Thunder 39 (19), AC Hilda 38 (19), Da Grasso 37 (19), Stokson 31 (19), APN Chorzów Stary 30 (19), Contra 29 (18), Tajfun 28 (19).

Grupa spadkowa, 19. kolejka
Emediator - Izba Komornicza Katowice 1:5

D. Lenert - R. Przyłębski 3, P. Diederichs, M. Wyciślik;
Koreja.pl - Eko-Tor 3:3
K. Glueck, G. Górka, P. Stefan - P. Gogolok, B. Góralski, R. Liksza;
Zokart - Dam Pack 1:4
M. Świerzewski - K. Colik 3, S. Kacprzyk;
UM Świętochłowice - Wspólnie dla Chorzowa 2:3
A. Flaczek, G. Misterka - Ł. Gasior, K. Kośny, M. Ritter.

Tabela: Wspólnie dla Chorzowa 31 pkt., UM Świętochłowice 30, Dam Pack 30, Eko-Tor 27, Izba Komornicza 20, Koreja.pl 15, Zokart 7, Emediator 6.

(f)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.