ChLF. Da Grasso zastopowało lidera

Chorzowianin 2018-02-04 | Komentarzy: 0
Po ponad trzech miesiącach lider drugoligowej tabeli WSD znalazł pogromcę. Tymczasem zespół prowadzący w I lidze dopisał kolejne trzy punkty bez gry.
ChLF. Da Grasso zastopowało lidera

Fot. Chorzowianin.pl Magazyn ChLF FLASH

I LIGA: Od wielu tygodni nie ma mocnych na Irex Gaz. Drużyny, które chciałyby jeszcze namieszać w walce o tytuł, w każdej kolejce liczą na potknięcie lidera, ale... W ten weekend było to niemożliwe. Rywal Ireksu, Mateco, nie uzbierał bowiem "piątki" i nie wyszedł do walki.
Z drugiego miejsca spadł pauzujący w tej kolejce (i do tego mający mecz zaległy) Klimzowiec. Zastąpiła go inna drużyna z tradycyjną chorzowską dzielnicą w nazwie - Victoria. Rewelacja tego sezonu wysoko (5:1) pokonała Silesię. Trzy punkty zainkasował także Budoserwis, który nie pozwolił na niespodziankę w spotkaniu z AKF-em.
Pojedynek ZPM Kuś z Bryką był klasycznym meczem "na przełamanie". Ten pierwszy wygrał w tym sezonie tylko raz. Z kolei Bryka czekała na zwycięstwo od 1 października. I jeszcze poczeka, bo po hat-tricku Łukasza Piwczyka lepszy okazał się Kuś (4:2). Tym samym opuścił ostatnie miejsce w tabeli.
Stało się tak, bo w ostatnim niedzielnym meczu Gemini Alpol nie zdołał zapunktować. Przy stanie 0:2 z ZZ Kadra doprowadził do remisu, ale po stracie kolejnych dwóch goli w II połowie już się nie podniósł. Dariusz Gaszi trafił na 3:4 zbyt późno, by myśleć o wyrównaniu (do syreny pozostawało 20 sekund). Gemini na razie ciężko będzie opuścić ostatnią pozycję, bo w przyszły weekend zagra z Irex Gazem.

12. kolejka
Victoria Klimzowiec - Silesia 5:1

D. Kłosek 2, K. Dylewski, J. Ruth, Marcin Winciersz - K. Piekarski;
Irex Gaz - Mateco 5:0 (walkower)
Mateco nie stawiło się na zawody;
ZPM Kuś IT4Q - Bryka 4:2
Ł. Piwczyk 3, J. Kowalski - R. Rzyska 2;
AKF Ślonsk - Budoserwis 2:5
D. Kukułka, M. Malik - A. Świerczyński 2, M. Bystrzowski, T. Golly, M. Ogórek;
ZZ Kadra - Gemini Alpol 4:3
M. Korban 2, M. Kowalik, M. Majchrzak - D. Gaszi 2, R. Kuza;
Pauza Klimzowiec.

Czołówka tabeli: Irex Gaz 33 pkt. (11 meczów), Victoria Klimzowiec 23 (11), Budoserwis 22 (10), Klimzowiec 21 (9), ZZ Kadra 19 (11), Mateco 16 (11).


II LIGA: Przez ponad trzy miesiące i dziewięć kolejek ligowych piłkarze WSD pozostawali niepokonani. Każda seria ma jednak kiedyś swój koniec. Lider przekonał się o tym w sobotę, gdy trafił na świetnie dysponowaną ekipę Da Grasso. Uległ jej aż 1:5! Warto zauważyć, że Da Grasso w tym sezonie gra seriami - najpierw sześć zwycięstw, potem sześć porażek, teraz już cztery wygrane.
Po tym rozstrzygnięciu w czołówce tabeli znów zrobiło się bardzo ciekawie. Stratę do WSD zmniejszył Autor Team, który dzięki skutecznej drugiej połowie uporał się w "meczu na szczycie" z Thunderem. W walce o awans swoje aspiracje zaakcentowała AC Hilda, która po trudnym meczu wygrała z APN-em. Nie zapominajmy także o wspomnianym Da Grasso. Emocji w grupie mistrzowskiej z pewnością nie zabraknie.
W przyszłą sobotę (10.02.) poznamy skład czołowej "dziewiątki". Obecnie poza nią są: Stokson i Dam Pack. Ten pierwszy zdobędzie jednak trzy punkty walkowerem (po wycofaniu ŚAF Silesia FC) i ma szanse na grę w grupie mistrzowskiej, jeśli w innych spotkaniach padną korzystne dla niego rezultaty. Dam Pack mocno utrudnił sobie sytuację, przegrywając z Eko-Torem 0:4. Teraz nie wystarczy mu pokonanie Da Grasso, jest - podobnie jak Stokson - zależny od innych.
W poprzednich dwóch kolejkach Zokart nie stawiał się na boisku przy ul. Granicznej. Na szczęście nie oddał trzeciego meczu walkowerem (co byłoby równoznaczne z wycofaniem z ligi). Miejmy nadzieję, że będzie tak do końca sezonu.

16. kolejka
Autor Team - Thunder 4:1

T. Czopnik 2, M. Chwiendacz, M. Matusiak - D. Rybarek;
Dam Pack - Eko-Tor 0:4
R. Liksza 2, K. Mierzwa 2;
Stokson - Emediator 6:1
A. Bieniek 2, A. Wylegała 2, K. Kolebski, P. Rotuski - D. Lenert;
Zokart - Tajfun 3:4
Ł. Grzywacz, M. Mikoda, P. Urbańczyk - B. Mączka 3, P. Świerk;
Koreja.pl - Contra 2:7
P. Stefan 2 - A. Kutschereiter 2, P. Smak 2, P. Brodocz, Ł. Szrama, A. Zajdel;
Urząd Miasta Świętochłowice - Wspólnie dla Chorzowa 1:6
A. Sopicki - Ł. Gasior 2, M. Gruchalski 2, A. Łaskawiec, T. Rybacki;
WSD - Da Grasso 1:5
T. Pogoda - S. Złocki 2, M. Grędysa, M. Rożek, P. Witek;
APN Chorzów Stary - AC Hilda 1:2
T. Manjura - D. Magrowski 2;
Izba Komornicza Katowice - ŚAF Silesia FC 5:0 (walkower)
po wycofaniu ŚAF Silesia FC

Czołówka tabeli: WSD 40 pkt., Autor Team 36, AC Hilda 35, Thunder 33, Da Grasso 30, Tajfun 28, Contra 28, UM Świętochłowice 26, APN Chorzów Stary 26, Stokson 25, Dam Pack 24.

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.