ChLF. Ciężki los beniaminków

Chorzowianin 2018-12-03 | Komentarzy: 0
Trzy nowe drużyny w I lidze zajmują trzy ostatnie miejsca. A Wert Know-How - debiutujący w tym sezonie w ChLF - po szóstej porażce z rzędu zamyka tabelę II ligi.

I LIGA: Ostatnio podkreślamy to niemal co sezon - w ChLF, zwłaszcza w elicie, bardzo trudno jest komukolwiek namieszać w istniejącym od lat układzie sił. Faworyci trzymają się mocno, a nowe drużyny walczą głównie o utrzymanie. Wszystko wskazuje na to, że podobnie będzie w sezonie 2018/19.

Po niedzielnej, ósmej serii spotkań, trzech beniaminków okupuje trzy ostatnie miejsca w tabeli. Autor Team nie sprostał coraz lepiej spisującej się Kadrze. Prowadził 2:1 do przerwy, ale ostatecznie przegrał 2:6 (to trzecie z rzędu wiktoria "Kadrowiczów"). Thunder został rozgromiony przez Budoserwis 2:12, a połowę z tuzina bramek dla zwycięzców zdobył lider klasyfikacji strzelców Michał Petrus (już 17 goli na koncie).

WSD miał szanse na opuszczenie ostatniej pozycji, ale musiał pokonać w meczu "o życie" Gemini Alpol. Szansy nie wykorzystał, ulegając 1:5 rywalowi, który stawił się w zaledwie pięcioosobowym składzie. Gemini wyskoczyło ze strefy spadkowej, zanotowało awans na 9. pozycję, ale w końcowce I rundy ma najgorszy z możliwych układ gier - z drużynami z miejsc 1-3.

Sześć bramek i... jeszcze więcej kartek. W spotkaniu lidera Irex Gazu z trzecią Victorią Klimzowiec nie brakowało nerwowych momentów. Po remisowej pierwszej połowie (1:1) po przerwie skuteczniejszy był mistrz Chorzowa. Kartkowy bilans meczu na szczycie to: 6 żółtych kartek (w konsekwencji 2 czerwone), a oprócz tego bezpośrednia "czerwień". Sędziowie odesłali do szatni dwóch piłkarzy Victorii i jednego Irex Gazu.

Niesamowity przebieg miało starcie Silesii z Danmarem/Kusiem. Ta pierwsza prowadziła 3:1, ale pozwoliła rywalom na doprowadzenie do wyrównania. Michał Niestolik trafił na 4:3 dla Silesii, lecz ostatnie dwie minuty okazały się dla niej koszmarem. Paweł Karwiński został bohaterem: dwa strzały, dwa gole i Danmar/Kuś zainkasował - już po raz piąty w tym sezonie - komplet punktów!

8. kolejka
Irex Gaz - Victoria Klimzowiec 4:2

M. Dubiel, M. Grzywa, M. Miozga, B. Tarnówka - D. Kłosek, Michał Winciersz;
ZZ Kadra - Autor Team 6:2
K. Moritz 2, M. Majchrzak 2, A. Matuszczyk, M. Kaiser - M. Chwiendacz, T. Czopnik;
Gemini Alpol - WSD 5:1
A. Ociepka 2, M. Browarski, R. Kuza, R. Szałkowski - A. Mania;
Thunder - Budoserwis 2:12
K. Kaczmarczyk, Ł. Molo - M. Petrus 6, M. Ogórek 3, A. Świerczyński 2, M. Bystrzowski;
Silesia BG Turbo - Danmar/Kuś 4:5
J. Grzybowski 2, M. Niestolik 2 - P. Karwiński 2, T. Fraksztajn, D. Malec, Ł. Skok;
Mecz Mateco - Klimzowiec został przełożony na 15 grudnia.

Tabela: Irex Gaz 21 pkt. (8 meczów), Budoserwis 21 (8), Victoria 16 (8), Danmar Kuś 15 (8), Mateco 14 (7), ZZ Kadra 13 (8), Silesia 12 (8), Klimzowiec 10 (7), Gemini 6 (8), Autor Team 4 (8), Thunder 4 (8), WSD 0 (8).

II LIGA: Podobnie jak w wyższej klasie rozgrywkowej, także i na jej zapleczu nowy zespół przeżywa trudne momenty. Wert Know-How zanotował udany debiut, wygrał dwa pierwsze spotkania, zajmował czwarte miejsce, ale później nie było już tak różowo. Porażka z liderem AC Hilda (1:7) była już szóstą z rzędu. W efekcie debiutant w ChLF spadł na ostatnią pozycję.

Zwolnił ją Kraken Pub, który okazał się lepszy od Contry i przesunął się o dwa miejsca w górę. Rzadka sytuacja miała miejsce w spotkaniu Koreja.pl - Eko-Tor. Ta pierwsza zwyciężyła 8:3, a każdego gola dla niej strzelał inny zawodnik. Za niespodziankę trzeba uznać porażkę Stoksona z APN-em. Za to Bryka bez żadnych problemów zdobyła trzy punkty w spotkaniu z Dam Packiem. Dwucyfrówka wisiała w powietrzu (9:0).

9. kolejka
Wert Know-How - AC Hilda 1:7

M. Johna - M. Szewczuk 2, M. Zaremba 2, B. Breguła, D. Piech, R. Wawros;
Dam Pack - Bryka 0:9
D. Grudzień 4, M. Cuber 2, B. Grosicki, M. Klaus, P. Wąsik;
Kraken Pub - Contra 4:3
J. Adamczyk, D. Lenert, S. Olszewski, R. Przyłębski - R. Fleger, M. Hadzik, D. Swatek;
Stokson - APN Chorzów Stary 1:4
P. Maroń - A. Filauer 2, M. Markosyan 2;
Eko-Tor - Koreja.pl 3:8
K. Mierzwa 2, M. Mikołajczak - K. Cholewa, K. Glueck, M. Gruszka, A. Kempka, A. Langer, A. Siąkowski, R. Taubic, R. Walus;
Pauza Wspólnie dla Chorzowa.

Tabela: AC Hilda 24 pkt. (8 meczów), Bryka 21 (8), Wspólnie dla Chorzowa 14 (8), Eko-Tor 12 (8), Stokson 12 (9), Koreja.pl 10 (8), Contra 10 (8), APN Chorzów 9 (8), Kraken Pub 7 (8), Dam Pack 7 (9), Wert Know-How 6 (8).