ChLF. Autor Team i WSD jedną nogą w I lidze

Chorzowianin 2018-04-09 | Komentarzy: 0
Do zakończenia sezonu w obu ligach pozostały jeszcze trzy kolejki. W I lidze padły dwa zaskakujące rezultaty. Na jej zapleczu zespoły z miejsc premiowanych awansem powiększyły przewagę nad resztą stawki.

I LIGA: Irex Gaz po zapewnieniu sobie tytułu (25 marca) walczy o zakończenie sezonu z samymi zwycięstwami. Wygrana z ZZ Kadra (5:1) była już osiemnastą. Teraz nowy mistrz zmierzy się z tym ustępującym - Budoserwisem (15.04., godz. 10.30), który w tej kolejce do przerwy remisował z Gemini Alpolem 1:1, by w drugich dwudziestu minutach niepodzielnie panować na parkiecie i rozbić rywala 9:3.
Podobny przebieg - wyrównana pierwsza połowa, a następnie pokaz siły faworyta - miał mecz Victorii Klimzowiec z AKF-em. Drużyna Grzegorza Wyszki od stanu 3:2 "odjechała" na 12:3.
Nieoczekiwane rezultaty padły w dwóch ostatnich spotkaniach. Gdyby Bryka oddała walkowerem mecz z Klimzowcem (wcześniej miała już na koncie dwie takie porażki), zostałaby zdegradowana. Zespół nie rzucił jednak ręcznika, a wcześniejsze problemy najwyraźniej go zahartowały. Wprawdzie Klimzowiec prowadził do przerwy 2:0, ale po zmianie stron Piotr Wąsik zdobył dwie bramki i mecz zakończył się sensacyjnym remisem. To pierwszy punkt Bryki od grudnia.
Kapitalny powrót zanotowali także piłkarze ZPM Kuś. Na dziesięć minut przed końcem przegrywali z Mateco 0:2. Strzelili jednak dwa gole w krótkim odstępie czasu, a następnie przeprowadzili wzorową kontrę. Robert Grzesik podciął piłkę nad Marcinem Antoniakiem i zapewnił Kusiom nie tylko trzy punkty, ale także awans z ostatniego na ósme miejsce.

19. kolejka
Victoria Klimzowiec - AKF Ślonsk 12:3

K. Dylewski 3, M. Błaszkiewicz 2, D. Kłosek 2, A. Winciersz 2, Ł. Osiński, Marcin Winciersz, Michał Winciersz - A. Białas, G. Kacprzak, D. Malec;
Gemini Alpol - Budoserwis 3:9
M. Browarski, R. Kuza, Ł. Odrobina - M. Petrus 5, M. Bystrzowski, M. Ogórek, M. Śliwa, M. Stec;
Irex Gaz - ZZ Kadra 5:1
G. Gawron, D. Rymaszewski, A. Stachański, B. Tarnówka, K. Wysocki - M. Majchrzak;
Bryka - Klimzowiec 2:2
P. Wąsik 2 - T. Budzik, M. Kucharczyk;
ZPM Kuś IT4Q - Mateco 3:2
R. Grzesik, M. Maciński, Ł. Skok - D. Kasperek, K. Neznal;
Pauza Silesia.

Tabela: Irex Gaz 54 pkt. (18 meczów), Budoserwis 39 (17), Victoria 37 (17), Klimzowiec 33 (17), ZZ Kadra 26 (17), Mateco 25 (17), AKF Ślonsk 13 (17), ZPM Kuś 13 (17), Gemini Alpol 13 (18), Silesia 11 (17), Bryka 11 (18).

II LIGA: Autor Team kontra Thunder - to spotkanie miało kluczowe znaczenie w rywalizacji o awans do I ligi. Zespół z Siemianowic Śląskich przez grupę mistrzowską szedł jak burza (jako jedyny wygrał wszystkie mecze). Jednak w przypadku porażki z Thunderem mógł spaść na trzecie miejsce. Wiadomo więc było, że emocji nie zabraknie.
Tę próbę lepiej zniósł Autor Team, który pokonał Thundera 5:2 i jest już naprawdę blisko pierwszej ligi. Podobnie jak WSD, po pokonaniu Contry 5:1.
Thunder ma jeszcze matematyczne szanse na grę w elicie, ale musiałby się wydarzyć mały cud. Jeśli zespół ten wygra oba pozostałe spotkania, zakończy sezon z 52 pkt. Autor Team i WSD mają ich obecnie - odpowiednio - 51 i 50, a w terminarzu jeszcze po trzy mecze. Wątpliwe, by ciągle się potykały.

Grupa mistrzowska, 23. kolejka
Stokson - APN Chorzów Stary 2:4

T. Sadło, B. Wiśniewski - A. Filauer 2, K. Jakubowski, M. Leszczyński;
WSD - Contra 5:1
T. Pogoda 2, D. Dziadek, A. Mania, K. Woronko - D. Smak;
AC Hilda - Da Grasso 9:2
A. Porwoł 3, A. Zając 2, M. Zaremba 2, B. Breguła, D. Magrowski - M. Skorupa, S. Złocki;
Autor Team - Thunder 5:2
P. Bejm, M. Chwiendacz, T. Czopnik, M. Kordaczka, P. Kozieł - M. Nowak, D. Rybarek.
Pauzował Tajfun.

Tabela: Autor Team 51 pkt. (22 mecze), WSD 50 (22), Thunder 46 (23), AC Hilda 41 (22), Da Grasso 41 (23), Contra 38 (22), Stokson 35 (23), APN Chorzów Stary 33 (22), Tajfun 31 (22).