ChLF. Asap nie skończy z zerem

Chorzowianin 2017-02-13 | Komentarzy: 0
Ostatni zespół I ligi stawił się na mecz z WSB-Bryką bez nominalnego bramkarza i ani jednego zmiennika. Mimo to odniósł sensacyjne zwycięstwo - pierwsze w sezonie.
ChLF. Asap nie skończy z zerem

Asap (pomarańczowe koszulki) ma bardzo niewielkie szanse na utrzymanie, ale jego piłkarze walczą do końca. Właśnie zdobyli pierwsze punkty w sezonie | Fot. Chorzowianin.tv

I LIGA: Czternaście porażek w czternastu meczach i tylko matematyczne szanse na utrzymanie. Drużyna Asap Express znalazła się w sytuacji nie do pozazdroszczenia. Do tego nadal boryka się z problemami kadrowymi. Na mecz z WSB-Bryką stawiła się tylko w "piątkę", bez nominalnego golkipera. A że rywal walczy o miejsce na podium, zanosiło się na jednostronne spotkanie. Do przerwy tak to wyglądało - WSB-Bryka prowadziła 5:2. Później jednak stało się coś niesamowitego. Asap, nie mając nic do stracenia, rzucił się do ataku. Zdobywał bramkę za bramką - w sumie cztery. Zaskoczeni "Bankowcy" nie znaleźli na to odpowiedzi i jedna z największych sensacji tego sezonu stała się faktem! Asap zgarnął pierwsze punkty.
Za niespodziankę - choć mniejszego kalibru - uznać należy porażkę Klimzowca z Gemini Alpolem 1:3. Wicelider tabeli już po raz drugi w sezonie przegrał z lepszym z beniaminków. Jeśli Gemini (które poprzednio pokonało Irex Gaz) nie spuści z tonu w końcówce rozgrywek, to może myśleć o zajęciu medalowej pozycji.
Drugi z nowych zespołów w I lidze - ZPM Kuś - przerwał serię porażek, remisując z Silesią (3:3). Pierwsze dwie bramki w tej edycji zdobył Mateusz Blady, król strzelców II ligi w sezonie 2015/16. Warto jednak odnotować, że był to dopiero jego czwarty mecz w bieżących rozgrywkach. ZPM Kuś tylko nieznacznie poprawił swoją sytuację. Do drużyny z bezpiecznego, dziesiątego miejsca traci pięć punktów.
Tym zespołem jest Feniks, który po dwóch kolejnych zwycięstwach tym razem nie dał rady Victorii Klimzowiec. W ostatnim spotkaniu 16. kolejki Inprex wysoko pokonał Mateco, ale mecz był bardziej zacięty, niż wskazuje na to wynik. Trzy z pięciu goli dla zwycięzców padły w końcowych minutach.

16. kolejka
WSB-Bryka - Asap Express 5:6

A. Błaszczyk 3, P. Golba, P. Wąsik - T. Stolecki 3, R. Prandzioch 2, D. Foryś;
Victoria Klimzowiec - Feniks 3:2
K. Dylewski 2, Ł. Osiński - P. Witek 2;
Gemini Alpol - Klimzowiec 3:1
A. Krawczyk, D. Majnusz, R. Pleszak - M. Malec;
Silesia - ZPM Kuś IT4Q 3:3
M. Machaczka 2, Ł. Kubara - M. Blady 2, Ł. Skok;
Mateco - Inprex 1:5
K. Chojnacki - D. Watoła 2, T. Budzik, A. Stachański, D. Swatek;
Mecz Irex Gaz - Budoserwis został przełożony.

Czołówka tabeli: Budoserwis 37 pkt. (14 meczów), Klimzowiec 30 (16), Gemini Alpol 28 (16), Irex Gaz 27 (15), WSB-Bryka 26 (16), Inprex 25 (16), Victoria 25 (15).


II LIGA: Podobnie jak przed tygodniem, także w drugiej kolejce w grupie mistrzowskiej dominowały ekipy z dawnej grupy B. Znów wygrały wszystkie spotkania. AKF Danmar dokonał nie lada wyczynu - 5:0 z Katolikiem było trzecim kolejnym spotkaniem wygranym do zera (wcześniej z ZZ Kadra i Dam Packiem). Thunder prowadził z AC Hilda 2:0 do przerwy, ale po zmianie stron rywal odwrócił losy potyczki. 
W grupie spadkowej z trzech punktów cieszyły się dwa zespoły z dołu tabeli - Contra (2:0 ze Stoksonem) i Koreja.pl (4:2 ze Wspólnie dla Chorzowa). Bellator rozgromił Nowych, a Miłosz Mikołajczak ma szansę na rekordowy wynik w klasyfikacji strzeleckiej. W minioną sobotę trafił do siatki siedmiokrotnie, a w sumie ma już na koncie aż 48 goli (w 15 spotkaniach, średnia 3,2 na mecz).

Grupa mistrzowska, 2. kolejka (16. kolejka sezonu)
FC Katolik - AKF Danmar 0:5

D. Malec 2, M. Malik 2, M. Kowalski;
Dam Pack - Bulls Chorzów 2:4
A. Skiba 2 - Ł. Sabalski 2, A. Mania, D. Dziadek;
UM Świętochłowice - ZZ Kadra 3:5
G. Lesik 3 - M. Kaiser 2, R. Siegert 2, A. Matuszczyk;
Thunder - AC Hilda 3:4
J. Grzybowski 3 - P. Stachura 2, S. Koniarek, M. Zaremba.

Tabela: AKF Danmar 18 pkt., AC Hilda 15, Bulls 15, ZZ Kadra 12, Thunder 12, UM Świętochłowice 9, Katolik 7, Dam Pack 7.

Grupa spadkowa, 2. kolejka (16. kolejka sezonu)
Nowi - Bellator 3:10

P. Urbańczyk 2, B. Nowak - M. Mikołajczak 7, B. Góralski, T. Krotofil, T. Sopolski;
Contra - Stokson 2:0
M. Hadzik, D. Smak;
Wspólnie dla Chorzowa - Koreja.pl 2:4
T. Marzetz, D. Mazurek - G. Górka, A. Langer, M. Tomczak, T. Zygmunt;
Emediator - Pure Finance 5:0 (walkower)
po wycofaniu Pure Finance z ligi

Tabela: Emediator 18 pkt. (8 meczów), Bellator 16 (8), Wspólnie dla Chorzowa 16 (8), Stokson 13 (7), Contra 12 (8), Koreja.pl 11 (8), Nowi 1 (7).

Pure Finance - po trzech walkowerach wycofany z ligi, a jego kolejne mecze weryfikowane jako walkower (0:5).

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.