Było 1:2, jest 0:3. Ruch ukarany walkowerem

Chorzowianin 2017-11-10 | Komentarzy: 0
Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego Polskiego Związku Piłki Nożnej zweryfikowała wynik meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Ruchem. Wszystko przez tzw. czeski błąd, a dokładniej kilka liter.
Było 1:2, jest 0:3. Ruch ukarany walkowerem

Artur Balicki (z prawej) zagrał z Zagłębiem, choć... nie było go w protokole | Fot. Marcin Bulanda

W miniony piątek piłkarze chorzowskiego Ruchu przegrali "Świętą wojnę" w Sosnowcu z Zagłębiem 1:2. Po tygodniu wynik zmieniono - na walkower 0:3 z perspektywy "Niebieskich".

Powodem był błąd w protokole, popełniony przez kierownika chorzowskiej drużyny. Wpisał on do protokołu bramkarza Jakuba Bieleckiego, tymczasem w kadrze miejsce to zajmował napastnik Artur Balicki. Ten drugi w końcówce spotkania pojawił się na boisku, wywołując zamieszanie.

- Dla „Niebieskich” orzeczony walkower skutkuje jedynie pogorszeniem bilansu bramkowego. Zamiast stosunku 22-22, w tabeli ligowej widnieje teraz 21-23 - czytamy na oficjalnej stronie Ruchu.

Podopieczni Juana Ramona Rochy kolejny mecz rozegrają w przyszły piątek, 17 listopada. Podejmą na Cichej mielecką Stal.

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.