Biathlonowy PŚ: chorzowianka straciła miejsce w Top 10

Chorzowianin 2019-01-20 | Komentarzy: 0
Od początku sezonu Monika Hojnisz plasowała się czołowej dziesiątce Pucharu Świata. Po niedzielnym biegu ze startu wspólnego w Ruhpolding biathlonistka z Chorzowa spadła na 11. miejsce.
Biathlonowy PŚ: chorzowianka straciła miejsce w Top 10

Fot. Szymon Korzuch/dusznikiarena.pl

Ruhpolding to piąta miejscowość w bieżącej edycji Pucharu Świata w biathlonie. Rywalizację w Niemczech Monika Hojnisz rozpoczęła obiecująco - od 11. lokaty w czwartkowym sprincie. Na plus należy zapisać przede wszystkim bezbłędne strzelanie.

Czytaj także: PŚ w Ruhpolding: Hojnisz tuż poza dziesiątką

- Nie wszystko przychodzi łatwo, ale tylko takie dni pokazują, że aby dosiegnąć szczytu potrzeba pracy, motywacji, determinacji i pokonania swoich słabości - tak w mediach społecznościowych skomentowała swój występ 27-latka.

W sobotę w Ruhpolding walczyły sztafety. Hojnisz pobiegła na pierwszej zmianie. Strzelając w pozycji leżącej, musiała dobierać dwa naboje. Była za to bezbłędna w "stójce". Do strefy zmian dotarła na 11. miejscu. Później Kinga Zbylut zdołała awansować na ósmą pozycję, ale Polki (na kolejnych zmianach biegły Karolina Pitoń i Kinga Zbylut) do mety dotarły jako trzynaste.

Ostatnią konkurencją był bieg ze startu wspólnego, z udziałem 30 zawodniczek. Hojnisz startowała jako jedyna Polka. Początek w jej wykonaniu był udany - po pierwszym bezbłędnym strzelaniu znajdowała się w prowadzącej grupie (11. miejsce). Później jednak - wskutek niecelnych prób na strzelnicy (łącznie czterech) - spadała na dalsze miejsca. Ostatecznie była 26., z 2,5-minutową stratą do zwyciężczyni Franziski Preuss. Niemka po emocjonującym finiszu pokonała Norweżkę Ingrid Landmark Tandrevold.

- Cztery karne rundy, podczas gdy pozostałe dziewczyny strzelają tak dobrze, to zdecydowanie za dużo. Dodatkowo trasa w Ruhplding jest szybka, wymagająca i nie jest łatwo tu cokolwiek nadrobić - podsumowała bieg ze startu wspólnego nasza zawodniczka (cytat za biathlon.pl).

Monika Hojnisz po startach w Ruhpolding wypadła z czołowej "10" Pucharu Świata. Obecnie jest jedenasta (314 pkt.), tuż za Finką Kaisą Makarainen (315 pkt.). Nadal prowadzi Włoszka Dorothea Wierer (498 pkt.).

Od czwartku biathlonistki rywalizować będą w PŚ w Anterselvie (zaplanowano trzy starty: sprint, bieg pościgowy i bieg ze startu wspólnego). Na razie nie zapadła decyzja, czy reprezentacja Polski weźmie udział w zawodach we Włoszech.

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.