Biathlon Dla Każdego. Wystartuj na Śląskim

Chorzowianin 2018-04-13 | Komentarzy: 0
Od przedszkolaka do seniora - każdy może wziąć udział w sobotniej (14.04.) imprezie na Stadionie Śląskim. Gościem specjalnym będzie dwukrotna olimpijka, chorzowianka Monika Hojnisz.
Biathlon Dla Każdego. Wystartuj na Śląskim

Fot. facebook.com/biathlondlakazdego

"Biathlon Dla Każdego" to cykl imprez popularyzujący jedną z najbardziej widowiskowych dyscyplin zimowych. Jego inaugurację zaplanowano na 14 kwietnia, na boisku ze sztuczną nawierzchnią na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Łącznie odbędzie się aż 18 imprez w siedmiu województwach, m.in. w Dusznikach-Zdroju, Gdyni czy Warszawie, z październikowym finałem w Wodzisławiu Śląskim.

Z zaproszenia organizatorów skorzystać może każdy, kto chciałby spróbować swoich sił w biathlonie. Rywalizacja składa się z biegu (bez nart czy nartorolek) oraz strzelania z karabinka laserowego.

Przygotowano kilka kategorii wiekowych. Najmłodsza to przedszkolacy (rocznik 2012 i młodsi). „Od przedszkolaków do seniorów” - tak reklamuje zawody Polski Związek Biathlonu.

Gościem specjalnym na Stadionie Śląskim będzie brązowa medalistka mistrzostw świata z 2013 r., dwukrotna olimpijka Monika Hojnisz.

Chorzowianka wraz z innymi zawodniczkami z kadry wystąpiła w filmie, w którym objaśnione zostały przepisy biathlonowe i zasady obowiązujące w cyklu „Biathlon Dla Każdego”

Zgłoszenia przez internet przyjmowane są do piątku, 13 kwietnia, pod tym adresem. Druga opcją są zapisy w Biurze Zawodów na Stadionie Śląskim, które czynne będzie w sobotę od godz. 9.00.

Pierwszy zawodnik wyruszy na trasę o 10.00. Zakończenie zawodów zaplanowano na godz. 15.00.

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.