Będzie kolejna kara dla Ruchu? Paterman zabrał głos

Chorzowianin 2018-01-12 | Komentarzy: 0
Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN dała Ruchowi Chorzów czas na spłatę części zobowiązań do najbliższego poniedziałku (15.01.). Prezes Janusz Paterman zapewnia, że pieniądze - ponad milion złotych - do tego czasu się znajdą. - Nie pozwolę, żeby Ruch upadł! Walczymy!
Będzie kolejna kara dla Ruchu? Paterman zabrał głos

Fot. Chorzowianin.pl INFOSERWIS

W czwartek Komisja Licencyjna zajmowała się sprawą zobowiązań Ruchu Chorzów.   Żadna decyzja nie zapadła. Ogłoszono jedynie, że klub ma czas do 15 stycznia na spłatę części zobowiązań. Chodzi o ponad milion złotych.

Skąd taka kwota? Jak informuje katowicki "Sport", spółka musi zapłacić 500 tys zł z tytułu premii dla piłkarzy za 2016 r. Natomiast 600 tys. zł to część zadłużenia z tytułu kryterium F09 podręcznika licencyjnego. Mowa o zaległościach, które powstały w pierwszym półroczu 2017 r. i miały zostać spłacone do końca listopada ub. roku.

Następnie - jako pozostała część zadłużenia z tytułu kryterium F09 - Ruch ma zapłacić 850 tys. zł do 15 lutego oraz 850 tys. zł - do 15 marca. Łącznie więc w ciągu najbliższych miesięcy klub musi znaleźć 2,8 mln zł, by uregulować zobowiązania.

Co ważne, po zatwierdzeniu postępowania układowego (w listopadzie 2017 r.) spółka Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji nie może zapłacić tych pieniędzy. Musi więc znaleźć podmiot zewnętrzny (np. sponsora, firmę), który zrobi to za nią.

W niektórych mediach pojawiły się w czwartek informacje o karach, które grożą klubowi z Cichej - począwszy od odjęcia punktów, na zawieszeniu licencji skończywszy.

W końcu głos zabrał prezes "Niebieskich". Janusz Paterman zapewnił w piątek, że zobowiązania zostaną spłacone w terminie.

- Pragnę wszystkich zapewnić, a nade wszystko uspokoić Przyjaciół i Kibiców Ruchu Chorzów, że w określonym na poniedziałek (15 stycznia) terminie, nastąpi spłata wymaganej części zobowiązań - powiedział Paterman cytowany przez oficjalną stronę klubu.

- Jeszcze raz podkreślam: walczymy! Nie pozwolę, żeby Ruch upadł - dodał prezes.

Komunikat Komisji Licencyjnej w sprawie ma zostać opublikowany 16 stycznia.

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.