Będą tańsze bilety, dłuższa trasa też? 50 lat Elki

Chorzowianin 2017-09-07 | Komentarzy: 0
Z okazji półwiecza Elki Park Śląski przygotował promocyjne przejazdy i okolicznościowe kartki pocztowe. Mówi się też o wydłużeniu trasy kolejki.
Będą tańsze bilety, dłuższa trasa też? 50 lat Elki

Urodziny Elki potrwają cały weekend| fot. Park Śląski

Choć sama rocznica przypada w czwartek, świętować będzie można cały weekend. Bilet na przejazd w jedną stronę, jak przystało na pięćdziesiąte urodziny, będzie tańszy o pięćdziesiąt procent i zapłacimy za niego 5 zł.

– Opłata jest dużo niższa niż standardowa. Liczymy, że goście parku zechcą świętować z nami urodziny kolejki – zachęca w rozmowie z parkowym portalem Łukasz Buszman, rzecznik prasowy Parku Śląskiego.

Zniżka na bilety to nie jedyna atrakcja dla urodzinowych gości. Z inicjatywy chorzowskiego oddziału Polskiego Związku Filatelistów, Poczta Polska wprowadzi do obiegu okolicznościową kartkę pocztową. W sobotę, przed wejściem na stację, stanie specjalne pocztowe stoisko, gdzie będzie można nabyć kartkę, podbić ją okolicznościowym datownikiem i wysłać. Później datownik będzie jeszcze stosowany przez cztery tygodie w Urzędzie Pocztowym, przy ulicy Rynek 1 w Chorzowie.

„Elka” zmieni się też w listonosza. W sobotę bowiem wystartuje kolejkowa poczta specjalna.

– Każda nadana przesyłka w tym dniu na stoisku, przewieziona na tej trasie, będzie posiadała dodatkowy stempel informujący o tym wydarzeniu – tłumaczy w rozmowie z Parkiem Śląskim Andrzej Kafka, prezes zarządu PZF Chorzów.

Park Śląski stara się też o pozyskanie finansowania na szeroki program modernizacyjny całego kompleksu. Jednym z ważnych zapisanych w nim projektów jest odtworzenie historycznej trasy „Elki”.

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.