Będą dodatkowe miejsca dla przedszkolaków

Chorzowianin 2017-08-08 | Komentarzy: 0
W Chorzowie powstanie ponad 300 dodatkowych miejsc dla przedszkolaków. Od września maluchy rozpoczną zajęcia w szkolnych i przedszkolnych salach, w których trwają właśnie gruntowne remonty.
Będą dodatkowe miejsca dla przedszkolaków

Zajęcia w Przedszkolu nr 6 | fot. www.facebook.com/Przedszkole-nr-6-w-Chorzowie

– To rozwiązanie tymczasowe, ale z zapewnieniem najwyższych standardów. Zadbamy o to, żeby dzieci spędzały czas w komfortowych warunkach – wyjaśnia Marcin Michalik, zastępca prezydenta miasta ds. technicznych i rozwoju.

9 dodatkowych oddziałów dla 225 dzieci powstanie w budynkach: Przedszkola nr 6, Szkół Podstawowych nr 13, 18, 22, 37 i Liceum nr 3. Od września działać będą także tzw. „zerówki” w Szkołach Podstawowych nr 12, 15, 17 i 37 – to kolejne 100 miejsc dla przedszkolaków.

– Nowe file przedszkoli trzeba doposażyć w meble, przebudowujemy także sanitariaty. Największy remont trwa właśnie przy ul. Farnej – oddział przedszkolny powstanie tam w budynku objętym ochroną konserwatorską – dodaje wiceprezydent Michalik.

18 kwietnia w Chorzowie rozpoczął się elektroniczny nabór do przedszkoli. Po przeprowadzeniu rekrutacji na 1045 miejsc, którymi dysponowało miasto, okazało się że na liście oczekujących nadal jest ponad 200 dzieci.

– W zeszłym roku około 30 procent 6-latków rozpoczęło naukę w szkołach. Gdyby udało nam się utrzymać tę tendencję, to wszystkie maluchy z naszego miasta znalazłyby miejsca w przedszkolach. Niestety po reformie oświaty rodzice nie decydują się już tak chętnie na posłanie 6-latków do szkół – tłumaczy Wiesław Ciężkowski, zastępca prezydenta miasta ds. społecznych.

- Dodatkowe sale przedszkolne to ekspresowe rozwiązanie, które pozwoli nam uzupełnić brakujące miejsca z zachowaniem najwyższych standardów opieki i edukacji – dodaje wiceprezydent Ciężkowski.

Przypomnijmy, że jeszcze kilka miesięcy temu miasto planowało stawaić tzw. przedszkola modułowe. Z pomyśłu się wycofano.

Czytaj też: Chorzów sięga po przedszkola modułowe

Teraz trwają prace nad budową nowych przedszkoli. Pierwsza placówka powstanie przy ul. Omańkowskiej. Gmach dawnej podstawówki przechodzi właśnie kompleksową modernizację, wkrótce rozbudowany zostanie także o nowy obiekt z kuchnią i salą na zajęcia teatralne, gimnastykę i rytmikę. W przyszłym roku otwarte zostanie tam przedszkole integracyjne z miejscami dla 164 dzieci.

​Czytaj też: W dawnej szkole powstaje przedszkole

W trakcie opracowania jest także program funkcjonalno-użytkowy dla dwóch kolejnych przedszkoli – przy ul. Skrajnej i Śląskiej.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.