Awans młodzieżówki Cleareksu do finałów MP

Chorzowianin 2017-11-12 | Komentarzy: 0
Podopieczni Jakuba Lubasa wygrali turniej eliminacyjny w Chrzanowie, dzięki czemu zapewnili sobie udział finałowym turnieju młodzieżowych mistrzostw Polski. Zostanie on rozegrany w grudniu br. w Łęczycy.

Clearex Chorzów ma na koncie cztery tytuły mistrzowskie w kategorii do lat 20. Młodzieżówka zdobywała je w latach 2001, 2003, 2010 i 2013. Być może w 2017 r. będziemy świadkami piątego triumfu, na razie zespół zrobił pierwszy krok - awansował do turnieju finałowego.

Prowadzona przez Jakuba Lubasa młodzieżówka walczyła 11 listopada w turnieju eliminacyjnym w Chrzanowie. - Mamy bardzo młody skład, w którym znaleźli się w dużej części piłkarze mogący wystąpić w rozgrywkach do lat 18. Na pewno jest to perspektywiczna grupa młodych ludzi - mówił przed eliminacjami trener Lubas.

Jedynym zawodnikiem z pierwszego zespołu był bramkarz Patryk Puzio. Co ciekawe, po raz pierwszy w historii Cleareksu jego barwy reprezentowali bliźniacy: Jakub i Szymon Pasieka.

Podopieczni Jakuba Lubasa stanęli na wysokości zadania. W pierwszym meczu Clearex pokonał gospodarza turnieju Fablok Chrzanów 3:1 (1:0). Dwa gole strzelił Kamil Ogiński, trzeciego dołożył Bartłomiej Przybylski.

W kolejnym spotkaniu wydawało się, że chorzowianie odniosą drugie zwycięstwo. Po pierwszej połowie (mecze trwały 2x12 minut z zatrzymywanym czasem gry) prowadzili aż 4:0 z MKS-em Trzebinia, po dwóch trafieniach Radosława Sokoła, a także po jednym Przybylskiego i Jakuba Rodasika. Po przerwie oglądaliśmy zupełnie inne zawody. MKS gonił wynik i ostatecznie oba zespoły podzieliły się punktami (4:4).

Clearex przypieczętował awans do finałów MMP, pokonując AZS UŚ Katowice 2:0. Oba gole strzelił Sokół, który z czterema trafieniami na koncie został królem strzelców imprezy.

Obok chorzowskiego zespołu awans wywalczyli także gospodarze, Fablok Chrzanów.

Oto skład zwycięskiej drużyny na turnieju eliminacyjnym w Chrzanowie: Patryk Puzio, Przemysław Walak (bramkarze) oraz Denis Aleszkiewicz, Łukasz Bidelski, Robert Gorol, Krzysztof Manjura, Kamil Ogiński, Jakub Pasieka, Szymon Pasieka, Dawid Penkala, Bartłomiej Przybylski, Jakub Rodasik, Radosław Sokół i Michał Wrodarczyk.