Aleksandra Birek (1930-2018)

Chorzowianin 2018-03-08
Przez ponad pięćdziesiąt lat dziennikarskiej aktywności, z której nie zrezygnowała nawet na emeryturze, pracowała w wielu śląskich redakcjach, m.in. w „Życiu Bytomskim”, „Wieczorze” i „Trybunie Robotniczej”. Publikowała także w „Gońcu Górnośląskim” i „Trybunie Śląskiej”. Przez lata współpracowała z „Chorzowianinem”. Aleksandra Birek zmarła 7 marca 2018 roku w wieku 87 lat.
Aleksandra Birek (1930-2018)

Podejmowała tematy społeczne, polityczne i kulturalne, zagadnienia z zakresu prawa i ochrony zdrowia. Przeprowadzała dociekliwe wywiady i pisała wnikliwe recenzje literackie. Nie sposób zliczyć wszystkich tekstów, które wyszły spod jej doskonale wyrobionego pióra. Była bacznym obserwatorem otaczającej nas rzeczywistości. Wciąż zainteresowana światem, pozostawała aktywna niemal do końca – dopóki pozwalało jej na to podupadające zdrowie.

Na łamach „Chorzowianina”, przy okazji „Walentynek” w 2004 opisaliśmy historię miłości Aleksandry i Włodzimierza Birków, których małżeństwo przetrwało ponad pięć dekad. Mąż o kilka lat wyprzedził żonę na drodze ku wieczności...

Uroczystości pogrzebowe Aleksandry Birek rozpoczną się w sobotę, 10 marca o godz. 13.00, w kaplicy na cmentarzu parafii św. Jadwigi Śląskiej w Chorzowie.

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.