Akademicka seria Cleareksu

Chorzowianin 2018-03-06 | Komentarzy: 0
Futsalowcy Cleareksu Chorzów mogą uczynić kolejny krok w stronę obrony Pucharu Polski. W środowy wieczór zagrają w Lublinie z miejscowym pierwszoligowcem o awans do ćwierćfinału. Jeśli zwyciężą, pojadą do Zielonej Góry.
Akademicka seria Cleareksu

Na zdjęciu: Marcin Seget i Wadim Iwanow | Fot. Marcin Bulanda

Podopieczni Mirosława Miozgi w maju 2017 r. sięgnęli - po raz drugi w historii klubu - po Puchar Polski. W tym sezonie będą chcieli wywalczyć go ponownie, na razie wszystko idzie po ich myśli.

W losowaniu pierwszej rundy (1/16 finału) Clearex miał pecha. Trafił na innego przedstawiciela Ekstraklasy - AZS UŚ Katowice. Była to jedyna para, w której zagrały ekipy z najwyższego szczebla. Jednak w derbach w Katowicach chorzowianie poradzili sobie znakomicie, zwyciężając 5:1.

W kolejnej rundzie Clearex czeka - przynajmniej na papierze - teoretycznie łatwiejsze zadanie. W 1/8 finału jego rywalem będzie AZS UMCS Lublin, zajmujący obecnie szóste miejsce w grupie południowej I ligi.

"Dziki" w tej edycji PP pokonały najpierw Remedium Pyskowice (3:1), a następnie Solne Miasto Wieliczka (8:7).

Spotkanie w Lublinie zostanie rozegrane w środę, 7 marca, o godz. 20.30.

Jeśli Clearex pokona AZS UMCS, to zmierzy się w ćwierćfinale z kolejnym akademickim zespołem - AZS UG Zielona Góra. To trzecia drużyna grupy północnej I ligi, która w tym sezonie sprawiła już jedną dużą niespodziankę, eliminując Piasta Gliwice (6:4, w 1/16 finału).

Warto przypomnieć, że z tej edycji Pucharu Polski odpadło już kilka czołowych ekip - oprócz wspomnianego Piasta także Gatta Zduńska Wola i FC Toruń.

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.