Agnieszka Gortel wygrała w Łodzi. Pomyłka Afrykanek

Chorzowianin 2018-04-16 | Komentarzy: 0
Chorzowianka zwyciężyła w półmaratonie organizowanym obok DOZ Maraton Łódź. Na mecie nie kryła zaskoczenia, była bowiem przekonana, że przed nią bieg ukończyły trzy Afrykanki. Te jednak pomyliły trasę!
Agnieszka Gortel wygrała w Łodzi. Pomyłka Afrykanek

Agnieszka Gortel na ostatnim kilometrze łódzkiego półmaratonu | Fot. mf

W miniony weekend w naszym kraju odbyło się kilka dużych imprez biegowych - m.in. półmaraton w Poznaniu, a także maratony w Gdańsku i Łodzi. W ramach tego ostatniego (DOZ Maraton Łódź) odbył się również półmaraton.

Wśród pań zwycięstwo odniosła chorzowianka Agnieszka Gortel.

Czterokrotna mistrzyni Polski na tym dystansie pokonała dystans 21,097 km w czasie 1:16:10. Co ciekawe, Gortel kompletnie nie spodziewała się, że będzie pierwsza na mecie usytuowanej w łódzkiej Atlas Arenie. Przez większość dystansu biegły bowiem przed nią trzy zawodniczki z Afryki: Christine Morea Oigo, Alice Jepkemoi Kimutai (obie Kenia) i Merine Gezahegn (Etiopia). Jednak w pewnym momencie pomyliły one trasę!

W Łodzi biegacze startujący w maratonie i półmaratonie pokonywali identyczną trasę przez ok. 18 km. Następnie ci, którzy startowali w "połówce", skręcali w prawo (do mety), a maratończycy - w lewo. Afrykanki pomyliły oznaczenia, odbijając w lewą stronę i tracąc tym samym szansę na podium.

- Cieszę się ze zwycięstwa, ale czuję się trochę dziwnie, bo afrykańskie zawodniczki zgubiły się na trasie. Dziękuję jednak wszystkim kibicom, którzy dzielnie mnie dopingowali - powiedziała chorzowianka cytowana przez portal lodz.wyborcza.pl.

Kolejne zawodniczki kończyły półmaraton z dużą stratą do Gortel - Anna Wójcik przybiegła 11 minut później, zaś Dorota Gapys - ponad 14 minut później. Chorzowianka zajęła wysokie siódme miejsce w klasyfikacji OPEN. Wśród mężczyzn najlepszy był Hunegnaw Mesfin z Etiopii (1:03:17).

Dla Agnieszki Gortel to kolejny udany występ w pierwszej fazie sezonu. W marcu była najlepszą z Polek (a w klasyfikacji generalnej piątą zawodniczką) w półmaratonie w Gdyni, później zwyciężyła w biegu na 10 km w Sosnowcu (Harpagańska Dycha).

(mf)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.